В Україні забагато багатих, – Юхновський

13:15, 18 грудня 2012

Україна повинна виробляти 80% того, що споживають українці, інакше зараз ми — країна секонд-хенду. Таку думку висловив відомий український науковець, фізик-теоретик, член ініціативної групи «Першого грудня» Ігор Юхновський.

Юхновський вважає, що зараз в Україні панівною є група олігархів, дуже багаті намагаються заволодіти статками менш багатих. «Така система може існувати довго. Але нам треба переходити до нового економічного ладу, який панує в Європі: коли мало дуже багатих і дуже бідних, а основна частина населення - середній клас. Має бути створена система законів і правил, за якими відбувається перерозподіл майна. Достойна заробітна плата - найголовніша справа, яку маємо втілити», - сказав в інтерв’ю «Газеті по-українськи» науковець.

Причиною проблем Ігор Юхновський називає низькі зарплати. «Профспілки є надзвичайно слабкі. Присутність Антимонопольного комітету майже не відчувається. Відбулася дика приватизація майна Радянського Союзу, і за це не було державі нормально заплачено. Нікого не треба грабувати. Але всі мають заплатити по справедливості за одержане майно. Тільки після цього зможемо створити суспільство з перевагою середнього класу. Така система сама виробляє і споживає продукцію».

«Зараз Україна є держава секонд-хенду. А треба б, аби 80% того, що купляємо, виробляли в Україні», - підкреслив академік.

Учасник ініціативної групи «Першого грудня» переконаний, що революції не буде: «Поїдьте за місто. Там такі особняки, яких не побачите навіть у європейських країнах. Львовом їздять дорогі авто. Забагато у нас багатих. Величезна маса людей живуть у тіньовому секторі. Там не бачать держави. Вони хочуть, щоб і далі тривав такий стан, де не було б держави, яка встановлює справедливий розподіл достатку. Тому революції не буде».

Щодо перспектив України Ігор Юхновський налаштований оптимістично. «Українці добре вчаться, це здібні люди. На цих речах ми можемо вискочити. І я спокійно дивлюся на наше майбутнє. Слабка сторона - відсутність належного самоусвідомлення і величезний тіньовий сектор. Знищити його - головне, чого повинен добиватися уряд. Почати кожен має із себе, а не волати, що президент чи прем’єр - погані. Привести до ладу своє обійстя. Самим себе шанувати».