В Україні заборонили пересувні зоопарки та дельфінарії без природної морської води

13:08, 14 квітня 2015

Народні депутати законодавчо заборонили створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, які не мають природної морської води. За відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про охорону біорізноманіття» /№0917/ проголосували 245 нардепів. Текст проекту закону опубліковано на сайті парламенту.

«Метою законопроекту є посилення заходів щодо охорони біорізноманіття та вдосконалення охорони об’єктів Червоної книги України; збереження територій природно-заповідного фонду України; охорона середовищ існування об’єктів біорізноманіття; приведення законів України до норм міжнародного екологічного права; зміцнення авторитету України на міжнародній арені», – йдеться у висновку Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Згідно із документом, забороняється використання тварини у кориді, створення і діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, які не мають природної морської води.

Також введено заборону на використання ведмедів та вовків на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.

Крім цього, відповідно до законопроекту, забороняється відстрілювати тварин у містах та інших населених пунктах із пневматичної, вогнепальної, холодної метальної зброї та полювання за допомогою капканів.

У документі також зазначається, що заборонено селекційний відстріл тварин у природних заповідниках. Також забороняється проведення селекційного відстрілу тварин іншим мисливцям у присутності особи, яка має дозвіл на селекційний відстріл.

У той же час передбачається адміністративна відповідальність за торгівлю з рук вздовж автомобільних шляхів, а також в містах, інших населених пунктах, на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та інших невстановлених місцях .

Законопроектом передбачається заборона проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев, а також добування піску та гравію в річках та інших водоймах у біосферних заповідниках.

«Охорона і відтворення об'єктів Червоної книги України забезпечуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, які є суб'єктами використання тваринного і рослинного світу, а також власниками і користувачами земельних ділянок, у межах яких перебувають об’єкти Червоної книги України, та громадянами», – йдеться у повідомленні.