В Україні заборонили ввезення цементного клінкеру з Росії

29 серпня

Кабінет Міністрів України вніс цементний клінкер (напівфабрикат для виробництва цементу) до переліку товарів, заборонених до ввезення на територію України з Російської Федерації.

«Внесення цементних клінкерів до списку заборонених до ввезення на територію України товарів, що походять із РФ, здійснюється в рамках політики економічної протидії дискримінаційним діям щодо України з боку держави-агресора», – повідомив «Урядовий портал».

Імпорт російського цементного клінкеру в Україні в 2017 році зріс майже вдвічі. Його частка в загальному імпорті в 2017 році становила 85-87%, а в січні-травні 2018 року зросла до 100%.

«Очікується, що рішення уряду приведе до скорочення залежності української економіки від імпорту та нарощування обсягів власного виробництва цементних клінкерів», – йдеться в повідомленні уряду.

Автори урядової постанови в пояснювальній записці зазначили, що заборона на ввезення клінкеру з Росії не створить дефіцит цементу, а в разі необхідності клінкер можна імпортувати з сусідніх країн ЄС.

Заборона на ввезення російського клінкеру набуде чинності через 10 днів після оприлюднення документа, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Порошенко зустрівся з проукраїнськими ієрархами УПЦ МП
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Вартість розмитнення вживаних авто з ЄС різко зросла. Пояснюємо чому
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушерок 1000000 грн за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада
В Україні видали першу ліцензію на виробництво продуктів з марихуани
Міністр інфраструктури заявив про плани будівництва аеропорта у Мукачеві