В Україні цього року зафіксовано вже восьмий смертельний випадок від ботулізму

Причиною смертей стала копчена риба домашнього приготування

11 вересня

На Херсонщині 11 вересня від ботулізму помер чоловік. Його дружина перебуває у реанімації. Це вже восьмий летальний випадок від ботулізму у цьому році, повідомляє МОЗ.

До Херсонської обласної клінічної лікарні подружжя госпіталізували ввечері 10 вересня. Чоловік був у вкрай важкому стані, він помер протягом години після госпіталізації. Жінка наразі знаходиться у відділенні реанімації також у важкому стані. Ймовірна причина ботулізму - копчена риба домашнього приготування, яку чоловік і дружина споживали напередодні.

МОЗ наголошує, що при найменшій підозрі на ботулізм необхідно негайно звернутися до лікаря. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики та правильного лікування, що у більшості випадків супроводжується введенням ботулінічного антитоксину.

В Україні є антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна у будь-який час (навіть у вихідні або неробочі години). Її терміново доставляють із ДП «Укрвакцина МОЗ України» у місце зафіксованого випадку ботулізму.

Найчастіші симптоми, які виникають при ботулізмі:

Нагадаємо, у минулі вихідні до реанімації з діагнозом – ботулізм, потрапило двоє чоловіків на Сумщині. Причиною захворювання стала в’ялена риба.

З початку 2018 року станом на 11 вересня 2018 року зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 93 людини, 8 з них померли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила салон гральних автоматів. Всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада