У Рубіжному Луганської області зафіксовано і лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на дифтерію, повідомив телеканал «112 Україна». Востаннє спалах цієї небезпечної хвороби в Україні фіксували у 90-х.
За словами обласного лікаря-інфекціоніста, хворобу виявили у 31-річного місцевого жителя, який з ознаками цієї хвороби звернувся до лікарні ще в минулий вівторок. Зараз він перебуває в інфекційному відділенні Рубіжанської лікарні. Зі слів лікарів, у нього зафіксована так звана локалізована і токсична форма дифтерії.
Як наголосила головна інфекціоністка області Ольга Мартиненко, хворий отримував всі профілактичні щеплення в дитинстві. Проте, за приписами ВООЗ, ревакцинацію проти дифтерії треба робити кожні 10 років.
Як зазначається в повідомленні, 30 січня переможець конкурсу на посаду директора Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Володимир Курпіта на брифінгу повідомив, що в Міністерство охорони здоров’я надходило повідомлення про першого хворого на дифтерію. Однак на той момент діагноз не був підтверджений лабораторно. Він також додав, що до 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного випадку дифтерії.
Як повідомив ZAXID.NET заступник директора Львівського обласного лабораторного центру Олег Когут, останніми роками в Україні реєстрували лише поодинокі випадки дифтерії. У 2015 році таких випадків було два, у 2016 – чотири. Торік хворих на дифтерію не було взагалі.
На Львівщині останній випадок захворювання на дифтерію фіксували у 2013 році.
Зазначимо, що у вересні 2017 року з’явилася інформація про підозру на дифтерію в чотирирічного хлопчика, який захворів у Києві, але згодом цей випадок не був підтверджений лабораторно. До слова, під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
Раніше в МОЗ попереджали про можливий спалах дифтерії і правця. Там зазначали, що в Україні є достатня кількість доз вакцини проти захворювань – понад 6 млн доз.
Зазначимо, дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли в горлі утворюються плівки, які можуть ускладнювати дихання і ковтання. Токсин може викликати слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз на шиї. Токсин також може потрапити в кров і вразити серце, нирки і нервову систему.
Ускладнення від дифтерії можуть стосуватися блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), пошкодження нерва (поліневропатія), викликати легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).