В Україні заморозили 58 банківських рахунків «сім’ї»

17:03, 19 травня 2014

Правоохоронці заарештували кілька рахунків Віктора Януковича та інших колишніх чиновників держави. Про це повідомив глава Служби безпеки України Віталій Наливайченко.

«Заарештовано загалом 25 рахунків Сергія Курченка, 11 рахунків Віктора Януковича в Україні, 9 рахунків екс-глави МВС Віталія Захарченка, 13 рахунків екс-глави СБУ Олександра Якименка. Це гроші, золото і все те, що вже має залишитися в державі. Наші переконання в тому, що це потрібно повернути в бюджет", – повідомив Наливайченко, інформує Інтерфакс.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що правоохоронці наполягають на якнайшвидшому передання цих справ до суду і негайному їх розгляді.

Нагадаємо, що 4 травня Швейцарія заблокувала активи Віктора Януковича і оточення майже на $200 млн. 6 березня 2014 року санкції проти колишнього українського керівництва ввів Євросоюз. Тоді до списку ЄС потрапило 18 українців. У Брюсселі переконані, що ці люди причетні до розкрадання державних коштів. Крім Швейцарії санкції також застосовували у Великобританії, Нідерландах та Латвії.

Додамо, що 30 квітня в.о. генерального прокурора Олег Махніцький заявив, що Янукович вивіз з країни понад 100 млрд доларів.

Віктор Янукович втік із Києва 21 лютого. В Україні його оголосили у розшук. Проти Януковича в Україні висунули низку звинувачень, зокрема у «перевищенні влади» та «причетності до здійснення вбивств». СБУ офіційно направила запит до Росії із вимогою видати тих підозрюваних осіб, які перебувають на її території. Однак генпрокурор Росії заявив, що РФ не видасть Україні екс-президента Віктора Януковича. Крім цього, Інтерпол отримав запит від української влади на внесення Віктора Януковича у список осіб, які мають бути арештовані.

«Сім'я» – найближче політичне та бізнесове оточення екс-президента України Віктора Януковича і його сина Олександра. ЗМІ неодноразово писали, що бізнесмени з оточення Олександра Януковича масово скуповували підприємства одне за одним. Ці продажі журналісти описували як не зовсім добровільні, враховуючи, що «сім'я» контролювала правоохоронні органи, суди і податкову.