В Україні запрацював сайт, де можна поскражитись на корупцію в університетах

18:12, 17 листопада 2015

Активісти з організації CEDOS запустили сервіс Profrights.org, який дозволяє відстежувати і збирати правові порушення, що відбуваються в українських вузах, пише AIN.ua.

За перший день діяльності сайту в базу було додано більше 200 порушень. Головна мета проекту - репутаційний тиск на університети, в яких фіксується велика кількість проблем.

Сервіс моніторить згадки про порушення в інтернеті, а також має опцію ручного додавання їх в систему. Кожне порушення проходить премодерацію у вигляді оцінки юристів на предмет реальної наявності правопорушення. Опісля, порушення потрапляють в загальну базу і візуалізується.

На даний момент на Profrights порушення можна відсортувати по карті і по діаграмах. Пізніше буде додана можливість пошуку по конкретних університетам.

«Ідея з'явилася тоді, коли ми зрозуміли, що в Україні університети дуже рідко несуть будь-які репутаційні втрати. Інформація про порушення губиться в загальному потоці новин, а найчастіше інформація про наших вузах потрібна людям в ході вступної кампанії», - розповідає Єгор Стадний, один із засновників проекту і керівник напряму «Освіта» в організації CEDOS.

Зазначимо, що CEDOS - аналітичний центр, що працює в трьох сфери експертизи: освіта, міграція і розвиток міста. Проект Profrights народився ще в 2013 році, проте не було коштів на розробку і реалізацію У 2014 CEDOS виграв грант від американського National Endowment for Democracy, за гроші якого і був запущений сервіс.

На даний момент над проектом працює 6 осіб: розробник, піар-менеджер, два юристи, координатор і асистент. Більшу частину роботи забирає фільтрація порушень, оскільки не всі з них є порушеннями з точки зору права. Ще одним завданням засновники ставлять роз'яснення студентам їх прав та обов'язків відносно того, що саме можна вважати порушенням.

Організатори проекту усвідомлюють, що правоохоронні органи або Міністерство освіти навряд чи будуть робити активні дії, грунтуючись на даних, опублікованих на ресурсі. Однак такий сервіс може стати потужним інструментом впливу на репутацію університетів.

«У першу чергу, ми розраховуємо, що базою будуть користуватися абітурієнти під час вибору університету, викладачі, які шукають роботу, а також спонсори і роботодавці, які хотіли б допомогти університету грошима», - говорить Стадний. Він вважає, що, в кінцевому підсумку, хороша репутація на Profrights зможе стати одним з факторів фінансового добробуту університету.