В Україні запрацював сайт, на якому можна відстежувати перебіг проведення реформ

11:17, 18 березня 2015

Заступник голови Адміністрації президента, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків заявив, що процес втілення реформ в Україні є відкритим і всі важливі складові цього процесу відображаються на сайті Реформи в Україні.

17 березня на брифінгу Шимків повідомив про запуск оновленої бета-версії цього сайту, який є майданчиком для забезпечення підзвітності та прозорості процесу розробки та впровадження реформ в Україні і залучення громадянського суспільства до цих процесів. Як інформує прес-служба адміністрації президента, ресурс суттєво перероблений як з точки зору структури, так і дизайну. Він містить більше контенту. Інформаційним наповненням сайту займається команда, що забезпечує роботу Національної ради реформ.

На сайті публікується інформація про 18 пріоритетних напрямків реформ: відповідальні, контакти координаторів, склад цільових команд реформ, проекти та затверджені версії нормативних документів. Крім цього, на сайті розміщено всі без виключення матеріали, що розглядаються на засіданнях Нацради реформ, та всі протоколи засідань. Дмитро Шимків звернув увагу на можливість відслідковувати статус виконання прийнятих на Нацраді рішень.

Також на сайті зібрані всі ключові програмні документи: Стратегія сталого розвитку на період до 2020 року, План дій уряду на 2015 рік, Коаліційна угода, Угода про Асоціацію України та ЄС та план дій з її виконання, Меморандум України і МВФ.

На сайті забезпечена можливість зворотного зв’язку: можна залишити коментар на кожну реформу, на реформи загалом, можна написати листа до оргкомітету Нацради реформ.

Шимків також повідомив також, що, згідно з рішенням Нацради реформ та за підтримки Представництва Європейського союзу в Україні та громадських організацій (зокрема, «Нова Країна» та РПР), за кожним з 18 пріоритетних напрямків реформ розробляються так звані balanced scorecards – набори з 15-25 позицій ключових показників, які дозволяють відслідковувати рух реформи, виконання чи невиконання тих чи інших етапів реформування, загального прогресу тощо.

«Головна мета – це орієнтація на результат, тому що це є не процес реформ, а це є проект, який має чіткі часові рамки, він має чіткі результати, які мають бути досягнуті», – наголосив Шимків.

Як повідомляв ZAXID.NET, Національну раду реформ було утворено за дорученням президента України Петра Порошенка від 23 липня.