Із 23 серпня в Україні почне роботу перша професійна «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки «Lifeline Ukraine». Гаряча лінія працюватиме цілодобово за номером 7333. На першому етапі проект зосередиться на учасниках війни на Сході.
Як повідомив Український кризовий медіа-центр, протоколи, за якими працюватимуть психологи на лінії – перекладені та адаптовані протоколи австралійської гарячої лінії «Lifeline Australia», що працює з 1963 року.
«Це структура, яка діятиме за принципом «рівний рівному», відповідно до найкращих міжнародних практик. Більшість команди становитимуть ветерани. Загалом у ній працюватимуть близько 40 фахівців, і нині ми продовжуємо відбір», – розповів на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Пол Найленд, засновник «Lifeline Ukraine».
Відомо, що «Lifeline Ukraine» є частиною проекту «All4One» Фонду «Східна Європа». Фінансову підтримку надає також Посольство Великої Британії в Україні, не грошову (послуги, захищені мобільні лінії, приміщення) — декілька приватних компаній.
«Проект неурядовий, але його створюють і координуватимуть у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством ветеранів. Ідея створити в Україні таку гарячу лінію виникла в Уляни Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, після знайомства з австралійським досвідом», — йдеться в повідомленні Українського кризового медіа-центру.
Грант від Посольства Великої Британії становить 580 тис. фунтів стерлінгів.
«З досвіду нашої країни, ми розуміємо важливість психологічної підтримки для ветеранів, тож радо розширюємо нашу допомогу Україні на цю сферу. Цей проект заповнить ту ланку допомоги, якої бракувало – це найперше місце, куди ветеран може звернутися, якщо йому більш немає з ким поговорити. Дуже важливо, що це підтримка від рівних, від колишніх побратимів – ветеран найкраще зрозуміє ветерана, на додачу до професійної підготовки», – зазначила Хелен Фейзі, заступниця голови Місії Посольства Великої Британії в Україні.
На майбутніх тренінгах команду навчатимуть канадська організація Living Works та Ейпріл Натурел, одна зі світових експертів з відкриття гарячих ліній.
У майбутньому групи психологічної підтримки за принципами «рівний рівному» планують запустити і в обласних ветеранських центрах, які створюватиме Міністерство у справах ветеранів.
Нині в Україні 392 тис. ветеранів війни на сході України, зазначив заступник міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко, проте статистики щодо кількості самогубств серед них немає.