Кабінет Міністрів затвердив порядок відшкодування вартості послуг з догляду за дитиною до трьох років за програмою «муніципальна няня». Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 30 січня, передає «Інтерфакс-Україна».
Згідно з ухваленим рішенням, обласним і Київській міській держадміністраціям доручено з 1 січня відшкодовувати вартість послуг за програмою «муніципальна няня» в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, який встановлений на 1 січня відповідного року.
2019 року ця сума становитиме 1626 гривень.
Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка надає послуги догляду за дітьми, крім державних і комунальних дитячих садків, котра уклала договір про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років.
Компенсацію щомісяця перераховуватимуть одному з батьків або опікунові.
Згідно з даними Мінсоцполітики, в держбюджеті закладене 500 млн грн.
Міністр соцполітики Андрій Рева повідомив, що родина зможе отримувати цю компенсацію не залежно від того, чи вийшла мама на роботу, чи перебуває у декретній відпустці. Крім того, він наголосив, що цю компенсацію держава виплачуватиме при збереженні виплат по народженню дитини. При цьому міністр уточнив, що компенсація родинам за няню дозволить позбутися тіньової зайнятості для цієї категорії працівників, інформує УНН.
Як писав ZAXID.NET, прем'єр-міністр Володимир Гройсман у травні 2018 року анонсував, що Кабінет міністрів планує запровадити виплати батькам, щоб збільшувати народжуваність. А саме компенсувати послуги доглядальниці сім’ям, у яких мама або тато відмовилися від декрету і вийшли на роботу.
Тоді планували, що оплата послуг няні буде частково компенсована з бюджету – 25% надаватиме державний бюджет, 15% буде від обласного, а 60% — від місцевого.