В Україні зберігається високий ризик корупції у сфері оборони, – Transparency International

10:45, 3 грудня 2015

Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International провела дослідження щодо рівня корупції в оборонній сфері країн-членів НАТО та партнерів Альянсу. Відповідно до результатів оприлюдненого 3 грудня дослідження, Україна зіштовхнулася з високим ризиком корупції у військових установах.

Антикорупційний індекс оборони класифікує країни за шкалою від А (дуже низький ризик корупції) до F (критичний ризик). Україна потрапила до групи D з дуже високим ризиком корупції.

«Україна наразі знаходиться в критичній точці. Якщо Міністерство оборони виконає свої антикорупційні зобов’язання, військовослужбовці зможуть краще та активніше захищати український народ. Затягування реформи є критичним для стабільності, економічного розвитку та міжнародної довіри донорів. Конфлікт, з яким сьогодні зіштовхнулася Україна, надає боротьбі з корупцією ще більшого значення. ..Самих лише реформ Міністерства оборони не достатньо - для того щоб зробити антикорупційну боротьбу ефективною, потрібний сильний зовнішній контроль», - зазначила директор Transparency International з питань оборони та безпеки Катрін Діксон.

За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем світу, витрати в секторі оборони стрибнули на 20% в 2014 році, а в 2015 році очікується їх подвоєння. Хоча закон «Про доступ до інформації» дозволяє оприлюднення загальної інформації щодо витрат в оборонній сфері, військовий бюджет не публікується на урядових веб-сайтах. Процент військових витрат, який йде на секретні справи та програми, є невідомим, а парламенту надається доступ до секретної інформації щодо витрат тільки постфактум.

Дослідження визначило сферу закупівель як найбільш ризиковану в українському секторі оборони. Transparency International також закликає провести незалежний моніторинг Міністерства оборони, з метою ретельної перевірки небюджетних витрат.

Додамо, за результатами дослідження  Transparency International, країною з найнижчим рівнем корупційних ризиків у сфері оборони стала Велика Британія. Країнами з найвищим рівнем ризиків серед членів НАТО стали Туреччина та Португалія, які потрапили до групи D разом з Україною. Нижче та на одному рівні з Україною опинилися також, держави Кавказу та Середньої Азії.