В Україні знайшли докази причетності ФСБ до вбивства чеченського командира

Дані з України можуть допомогти остаточно переконати суд, що вбивця Зелімхана Хангошвілі причетний до ФСБ

15:36, 20 березня 2021

Працівники українських спецслужб допомогли підтвердити, що вбивця чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі «Вадим Соколов» насправді є пов’язаним з ФСБ громадянином Росії Вадимом Красіковим. Про це повідомляє Der Spiegel.

Під час обшуків в будинку тещі Красікова в Харкові знайшли його весільні фотографії та свідоцтво про шлюб. На фото росіянин зображений з різних ракурсів, завдяки чому німецькі спецслужби змогли провести експертизу щодо встановлення особи.

На фото також потрапило татуювання Красікова, аналогічне татуюванню «Вадима Соколова», якого зараз судять в Берліні за вбивство Хангошвілі.

Зазначається, що дані з України можуть допомогти остаточно переконати суд, що справжнє ім'я «Вадима Соколова» – Вадим Красіков. За даними видання, російська влада перед замовним убивством видала йому підроблені документи, що підтверджує зв’язок Красікова зі спецслужбами РФ.

Раніше розслідувачі Bellingcat встановили, що Вадим Красіков в 2007 році був тісно пов’язаний з російськими спецслужбами і, ймовірно, був членом елітного спецпідрозділу ФСБ, відомого як «Вимпел», до сфери якого входять контртерористичні операції.

ФСБ видала дружині і дочці кілера нові паспорти і відправила їх до Криму в супроводі свого працівника. Новий паспорт дружини «Соколова» входить до тієї ж серії, що й паспорти, видані агентам ФСБ під прикриттям.

Громадянина Грузії чеченського походження Зелімхана Хангошвілі застрелили в центрі Берліна 23 серпня 2019 року.

Хангошвілі був польовим командиром під час другої чеченської війни. Влада Росії оголосила його в розшук за звинуваченням у тероризмі. Хангошвілі виїхав до Німеччини після того, як в 2015 році на нього в Грузії було здійснено черговий замах. Вбивцю Хангошвілі затримали в Берліні того ж дня. Ним виявився чоловік з російським паспортом на ім'я Вадима Соколова.

Після цього Німеччина оголосила про висилку двох співробітників посольства РФ, заявивши, що Росія не зробила достатнього сприяння в розслідуванні злочину. За даними ЗМІ, вислані дипломати виявилися співробітниками російської розвідки.

Німецька прокуратура наголосила, що багато фактів говорять про те, що вбивство було виконано на замовлення російської або чеченської влади.