Українська економіка перебуває в стані рецесії з середини 2012 року і прогноз щодо її майбутнього негативний. При цьому в Україні спостерігається непослідовна економічна політика. Про це йдеться в заяві Міжнародного валютного фонду.
«У результаті зниження попиту на український експорт і скорочення обсягів інвестицій, ВВП країни в січні - жовтні 2013 року в річному численні скоротився на 1,25%. У рамках запланованих заходів, помірне зростання має повернутися в 2014 році завдяки підвищенню зовнішнього попиту, збільшення експорту зернових», – йдеться в заяві, пише УНН.
Однак, як вважають у МВФ, цей прогноз достатньо ризикований, адже в Україні спостерігається непослідовна економічна політика, а в останні тижні зросла політична і економічна невизначеність.
Щодо енергетичного сектору у фонді вважають, що він є неефективним і непрозорим
«Це як і раніше чинить серйозний вплив на бюджет та економіку. Субсидії в енергетиці досягли в 2012 році приблизно 7,5% від ВВП. Дуже низькі тарифи на газ для населення та центральне опалення стимулюють один з найвищих рівнів споживання енергії в Європі. В результаті цього, втрати "Нафтогазу" в 2013 році збільшились більш ніж у два рази і компанія запізнюється з платежами за імпортний газ», - підкреслили у МВФ. У той же час у заяві МВФ зазначено, що Україна продовжує своєчасно здійснювати всі платежі в МВФ.
Таким чином, виходячи з усіх показників, оприлюднених у заяві, МВФ дійшов висновку, що незважаючи на зусилля української влади підтримувати макроекономічну стабільність на тлі погіршення економічної ситуації, нинішній комплекс заходів призвів до великих зовнішньоторговельного та бюджетного дисбалансів і сприяв поглибленню рецесії.
У МВФ радять впровадити всебічний пакет реформ у кількох галузях. Йдеться, зокрема, про скорочення бюджетного дефіциту і дефіциту поточних статей платіжного балансу, поетапне зменшення субсидій в енергетиці та підвищення конкурентоспроможності економіки.
Нагадаємо, що 19 грудня Янукович сказав, що Україна не припиняє співпрацю з МВФ. А нещодавно офіційний представник Єврокомісії Петер Стано наголосив, що Європейський Союз готовий допомагати Україні виконати вимоги, встановлені для отримання від Міжнародного валютного фонду (МВФ) фінансової допомоги.