В Україні зростають нацистські уподобання, - нардеп

14:50, 25 червня 2012

Дії опозиції, яка блокувала прийняття мовного законопроекту, - це результат нацистської діяльності. Про це сказав народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

Він розповів, що у п'ятницю була створена коаліція "Україна без нацизму", до якої увійшли різні антифашистські організації. Сам регіонал представляє "Міжнародний антифашистський рух", повідомляє Gazeta.ua.

Колесніченко переконаний: "Ми маємо, на жаль, проблеми із зростанням неонацистських та нацистських уподобань, рухів на території України". Саме тому, за його словами, і було створено цю коаліцію. Антифашистський рух утворився задля недопущення расизму, ксенофобії та нетолерантності, підкреслив нардеп.

Зараз ця організація виходить на міжнародний рівень з метою представництва у Європарламенті та громадських організаціях. Говорячи про те, як вони будуть боротися з "проявами неонацизму", Колесніченко розповів: "Це публікація, публічність, висвітлення, пропаганда іншого способу життя і це отримання європейської трибуни. Ця організація буде базуватися у рамках громадських організацій, які працюють у Європарламенті".

Одним із неонацистських рухів Колесніченко назвав "ультрас".

"Ультрас" - конкретні організації, які начебто є громадським рухом. Але вони ними не є. Ці засновники, організатори навчають молодь по-іншому, з іншими уподобаннями. І ми розуміємо по тих гаслах, з якими вони виступають, для чого і з якою метою вони існують", - пояснив нардеп.

Існує ще ціла низка організацій такого ж спрямування, підкреслив регіонал, але називати їх не став, мовляв, щоб "не піарити" ці рухи: "Вони сьогодні достатньо представлені в Україні, але я не бачу сенсу їх піарити. Бо якщо ти будеш до них приділяти увагу дуже публічно, то це буде надавати їм можливість зростати. Тому ми не вважаємо за необхідне на сьогодні їх піарити таким чином".

Колесніченко підкреслив, що проблема неонацизму в Україні дуже актуальна. Проявлялася вона і щодо нього, як до автора законопроекту "Про засади мовної державної політики".

"Це дуже гостра проблема — зростання неонацистських тенденцій. Наприклад, небажання надати людям друкуватися рідною мовою та, наприклад, намагання вислати мене, як автора законопроекту, за межі держави. Це ознаки українського націонал-фашизму. Це вже його реалізації", - підкреслив регіонал.

Колесніченко додав: "Діяння депутатів від опозиції, які блокують прийняття законопроекту про проведення державної мовної політики - це вже не питання захисту української мови, це публічний наступ на права людей в Україні. Це є результат нацистської діяльності тих організацій, які сьогодні існують. Це небажання чути інших, нав'язування монодумки і моноідеї, і намагання розправитися з тими, проти кого немає аргументів: тільки фізична сила, кулак чи знищення".

"Це все є результати цієї політики, яка останні 5 років насаджувалася у нас в Україні", - підкреслив він.

Зазначимо, що у п'ятницю, 22 червня, антифашистські організації створили коаліцію "України без нацизму".

До коаліції залучили громадські організації "Антифашистський форум", "Міжнародний антифашистський фронт", "Міжнародний комітет захисту прав людини", "Загальновоїнська спілка", а також Всеукраїнське правозахисний рух "України без нацизму", очолюване екс-президентом Леонідом Кравчуком.