У Києві звільнять усіх працівників інституту, відповідального за друк шкільних підручників

Причиною такого кроку став зрив термінів друку підручників

29 серпня

Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич заявила про зміну системи та підходів до експертизи та друку шкільних підручників. Зокрема, на засіданні уряду в середу, 29 серпня, вона повідомила, що через зрив друку підручників буде звільнено усіх працівників Інституту модернізації змісту освіти, а сам інститут реорганізують і наберуть нових працівників на конкурсній основі.

«Перший крок – аудит і реорганізація Інституту модернізації змісту освіти», - сказала вона й додала, що аудит триватиме з 4 вересня до 5 жовтня. Також буде звільнено всіх працівників інституту, а саму установу повністю реорганізують. Далі нових працівників наберуть за конкурсом, переказала слова Лілії Гриневич агенція «Інтерфакс-Україна».

Такі плани стали результатом зриву термінів друку підручників. Перші підручники мали бути в школах до 1 вересня. Втім, тепер терміни посунули на місяць вперед. За словами Гриневич, це сталося, зокрема, у зв'язку з поганою експертизою Інституту модернізації змісту освіти.

«Ми не можемо, як міністерство, допустити до друку підручники з історії України для 10 класу і 5 класу, у деяких з яких присутня абсолютно радянська історіографія. Підручники з громадянської освіти відправили на доопрацювання. Ми не можемо допустити, щоб подібні підручники потрапили в українські школи. Краще ми на них ще почекаємо», – пояснила міністерка, яку процитувала «Українська правда».

При цьому процедуру експертизи підручників передадуть Науково-методичному центру з питань якості освіти.

За словами Гриневич, міністерство планує, що в подальшому всі експерти проходитимуть спеціальне навчання, експертизу кожного підручника проводитимуть кілька експертів, у яких буде гідна зарплата, буде визначено низку необхідних критеріїв для підручників, а саму платформу для експертизи буде автоматизовано. Експерт відповідатиме за якість експертизи, а оцінка експертів буде максимально конкретизованою.

Крім того, Міносвіти планує до 2020 року розділити процедури закупівель макетів підручників і тендери на їх друкування, для того щоб уникнути конфлікту інтересів під час доступу до поліграфічних потужностей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
За минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма
Суд арештував майно майора Миколи Мельниченка і дозволив його затримати