Державна прикордонна служба (ДПСУ) запроваджує інститут прикордонних дільничних. Про це повідомив голова відомства Петро Цигикал в ефірі «5 каналу», повідомила прес-служба відомства.
За його словами, прикордонний дільничний повинен працювати в селищних радах і з місцевим населенням прикордонних територій. Він проводитиме профілактичну роботу з виявлення схем порушень держкордону, викриттям контрабандних схем і маршрутів нелегальної міграції на територію України та ЄС.
Цигикал також повідомив, що планується збільшити кількість контрольних постів на кордоні. «Ми плануємо збільшити кількість контрольних постів на кордоні і зменшити відстань між ними», - зазначив глава Держприкордонслужби.
За його словами, пости планують розміщувати за європейським зразком, щоб відстань між ними була 15-20 км. Наразі ж відстань між контрольними постами - від 30 до 100 км. Очільник прикордонного відомства додав, що це значно ускладнює систему охорони.
До слова, наразі у відомстві ДПСУ існують відділення інспекторів прикордонної служби з визначенням окремих повноважень та завдань. Вони вперше були введені до штатів прикордонних застав директивою Держкомкордону від 12 січня 2001 року. У 2008 році у дільничних інспекторів з’явився свій особливий атрибут – номерний відомчий службовий нагрудний знак для носіння на форменому одязі під час виконання службових обов’язків.
Підготовка персоналу на посади дільничних інспекторів відбувається на курсах підвищення кваліфікації на базі Національної академії та Навчального центру відомства. З 2013 року розпочато окреме навчання на цих курсах начальників відділень, а для самих інспекторів введено нову програму.
Основними завданнями нових підрозділів дільничних інспекторів прикордонної служби є:
- безпосереднє виконання завдань з охорони державного кордону шляхом повсякденного збирання даних обстановки і здобування інформації про правопорушення та підготовку до них гласними методами;
- виявлення, припинення та запобігання злочинам і адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України;
- участь у роботі із громадськими формуваннями з охорони громадського порядку і державного кордону, проведенні заходів з надання правової допомоги та профілактики правопорушень серед мешканців прикордоння.
Голова прикордонного відомства зазначив, що таке нововведення реалізовуватиметься за рахунок діючого штату. Цигикал повідомив, що підрозділи Держприкордонслужби укомплектовані на 60-70%.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що новий голова ДПСУ Петро Цигикал вирішив посилити східний і західний кордони країни. За його словами, прикордонники контролюють дуже великі ділянки держкордону і людей для того щоб ефективно організувати службу на таких ділянках бракує. Він додав, що зараз увага прикордонників направлена на придністровський сегмент, кордон з Росією і білоруський кордон.