В українських рятувальників з'явиться нова символіка

12:57, 17 вересня 2016

Президент України Петро Порошенко підписав указ про нову символіку Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

«Сьогодні я прийняв рішення підписати указ щодо нової символіки… Служба нарешті має свій символ», – сказав він під час урочистих заходів з нагоди святкування Дня рятувальника в смт Козин Київської області в суботу, 17 вересня.

Як йдеться в президентському указі від 16 вересня, емблемою Державної служби України з надзвичайних ситуацій є рівносторонній розширений хрест жовтогарячого кольору. У центрі хреста розміщено синій круг зі Знаком Княжої Держави  Володимира Великого в  обрамленні вінка з дубового листя.

Діаметр круга становить 1/2 висоти хреста.

Зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого, облямівка сторін хреста та вінок золотого кольору.

На сторонах хреста зображено рівнобічні трикутники синього кольору,  кожен із яких спрямований верхівкою до центру емблеми.

Прапором ДСНС є прямокутне біле полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3.

На лицьовій стороні у верхній лівій чверті прапора розміщено зображення двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, а в центрі вільного поля – емблему Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Зображення емблеми становить 1/2 ширини полотнища.

Сторони полотнища прапора дзеркально ідентичні.

Штандартом голови цієї є біле полотнище розміром 90 х 90 см, закріплене на дерев’яному древку чорного кольору висотою 250 см.

У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Висота емблеми становить 2/3 ширини полотнища.

По периметру полотнища – лиштва золотистого кольору у вигляді орнаменту з дубового та калинового листя. Краї полотнища, крім верхнього, прикрашено бахромою золотистого кольору.

Сторони полотнища ідентичні.

Верхівка древка стріловидна з жовтого металу, у центрі якої вміщено малий Державний Герб України. Поле щита малого Державного Герба України покрито емаллю синього кольору.

Полотнище прикріплюється до основи верхівки древка за допомогою шнура, з’єднаного з дерев’яним стрижнем, вміщеним у верхньому краї полотнища.

Підток древка жовтого металу у вигляді зрізаного конуса.

Водночас указ президента про символіку Міністерства з надзвичайних ситуацій від 2003 року визнано таким, що втратив чинність.