Українська соціальна мережа Ukrainians, яку розробив канадський стартап-інкубатор з активами в Україні StartupSoft, через п'ять днів після відкриття реєстрації досягла показника у 100 тис. користувачів і анонсувала розширення функціоналу найближчим часом.
Як повідомила в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» співзасновниця проекту Олександра Струмчинська, 22 червня Ukrainians планує впровадити можливість пошуку і додавання друзів, а 30 червня – публікацію і можливість ділитися контентом. На теперішній час в соцмережі можна тільки зареєструватися і змінити фотографію профілю.
«На цей момент фінансуванням проекту займається StartupSoft, але ми також розглядаємо можливість залучення інвестицій в подальшому», – сказала співзасновниця української соцмережі.
За її словами, соціальна мережа використовує сервери Microsoft, розробники вибрали колумбійський домен .co, а сайт соцмережі хоститься в місті Денвер (США).
«Розробляючи проект, ми вибрали колумбійський домен, оскільки це зручніше з фінансового боку, але найближчим часом мають намір перейти на український домен», – зазначила вона.
3 червня була представлена перша версія соцмережі і відкрита реєстрація. StartupSoft планує завершити повноцінну реалізацію проекту і презентувати всі частини функціоналу протягом чотирьох місяців.
У травні на сторінці Ukrainians в Facebook повідомлялося, що команда з 30 програмістів StartupSoft разом зі співзасновницею Олександрою Струмчинською готова розробити українську соцмережу одночасно для трьох платформ – web, iOS і Android.
StartupSoft – канадський стартап-інкубатор, який заснували вихідці з Тернопільської області. Має штаб-квартиру в Тернополі. Загалом в компанії працює близько 30 людей.
Про запуск цієї соцмережі програмісти повідомили після того, як президент України Петро Порошенко указом від 15 травня ввів в дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Цим рішенням, серед іншого, ввелися санкції проти російських соціальних мереж «ВКонтакте» і «Одноклассники», а також компаній Mail.ru Group, «Яндекс» і їх сервісів та українських дочірніх структур. Доступ до всіх сервісів «Яндекса» і Mail.ru, а також до вищезгаданих соцмереж, заборонений на три роки.
Після заборони в Україні російських соцмереж українська аудиторія соцмережі Facebook різко зросла, а аудиторія російських соцмереж – різко впала.