В українському МЗС розповіли подробиці про ухвалену в ООН резолюцію щодо Криму

08:44, 15 листопада 2017

Нову резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму, прийняту комітетом ООН 14 листопада, далі розгляне Генеральна асамблея ООН. Про це повідомили в МЗС України.

За словами українських дипломатів, головним завданням документа є те, що Росія буде зобов'язана її повністю виконати. Нова резолюція була необхідна через продовження протиправної політики РФ в окупованому Криму.

Нинішня резолюція має на меті змусити Росію як державу-окупант припинити грубі порушення прав і свобод людини.

Головним досягненням цієї резолюції, вважають в МЗС, є підтримка України на міжнародній арені. Також важливо, що документ містить заклик до виконання проміжного рішення Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу.

Крім того, резолюція містить вимогу до РФ допустити на півострів міжнародних спостерігачів.

Як інформував ZAXID.NET, 14 листопада в Нью-Йорку 71 країна проголосувала за резолюцію «Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь». На даному етапі голосування проходило на рівні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН. Утрималися під час голосування 77 країн, а проти документу проголосувало 25 держав. Серед них Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Венесуела, Зімбабве, Індія, Іран, Казахстан, Камбоджа, Китай, КНДР, Куба, Киргизстан, М'янма, Нікарагуа, Росія, Сербія, Сирія, Судан, Філіппіни , Південна Африка, Уганда, Узбекистан, Еритрея.

Документ засуджує застосування Росією своїх законів на анексованій території та примусове переведення громадян України в російське громадянство.

У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновлення прав і свобод громадян України на півострові й заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією й заборону його діяльності, анулювати рішення про заборону лідерам Меджлісу в'їзду на територію Криму.

Також проект резолюції закликає Росію покласти кінець практиці примусу жителів Криму до служби у збройних або допоміжних силах РФ, у тому числі за допомогою тиску або пропаганди.