В Україну намагаються пересунути Берлінський мур, - редактор «Дня»

20:58, 20 травня 2011

Є спроби перенести Берлінський мур і поставити його посередині України, - переконана редактор газети «День» Лариса Івшина. Так вона відреагувала на ситуацію, яка нагромаджується навколо подій 9 травня у Львові, 20 травня на круглому столі «Моє майбутнє у незалежній Україні: виклики і перспективи».

«Львів, як висококласне місто, з високим потенціалом, з високою колосальною культурною традицією, так, пошарпане, безумовно вітрами історії, знекровлене, але воно може набути нової форми і знову таки задавати планку. Коли ці всі події відбулися ми («День» - ZAXID.NET ) не випадково дали матеріал: «Аристократичний Львів задає музику», це якраз чудово співпало з тим, що зараз проходять тут - «Віртуози», а потім джазовий фестиваль. Це - фішки всього світу. Всі розуміють, що для всього світу імідж робить не «Євробачення», а висока музика. І у Львові вона зараз звучить», - зазначила Лариса Івшина.

«Так само, якщо ми хочемо мати конкуренцію, то маємо мати у Львові інститут вивчення Росії. Треба працювати з тою здоровою Росією. Росія розсіяна. Вона фрагментарно присутня. Її небагато. Але її треба бачити. Ми самі повинні хотіти і знати як на ці теми говорити. Не дозволяти, щоб нас використовувати. Треба зосередити кращі європейські сили на спеціальних темах і глибоко вивчати їх, щоб інститут надавав поради перед подіями, - зазначила редактор. - Спроба їхня перенести Берлінський мур і поставити по середині  України, нагадало тут промову Кеннеді, коли була криза Берліну, він приїхав і сказав: «Я – берлінець». Якби так кожен сказав, я львів’янин, я галичанин, затягнулися б рани».

Ректор газети впевнена, що події 9 травня у Львові – це іміджева втрата, «її тепер треба латати, доганяти, виправляти».

«Коли я дивилася на цю ситуацію широко, як на фрагмент інформаційної атаки на країну, яка почалася давно, пам’ятаєте, оця Галичинофобія Табачника послідовно наростала. Це в контексті повернення частини правлячого класу не до радянської традиції, а до значно гіршого варіанту. В радянській традиції між нами були певні перегородки інтернаціоналізму, а зараз це зовсім інший курс. Треба бути абсолютно свідомими для всіх викликів, тому що ми можемо потрапити в ситуацію, яку нам буде дуже складно відігрувати назад», - зазначила Лариса Івшина.