В «Укренерго» розповіли про користь від надзвичайного стану в енергетиці

Енергетики запевнили, що Україна не має необхідності в імпорті електрики з Росії

17:25, 16 грудня 2015

Прийняття Кабінетом міністрів постанови про надзвичайні заходи в енергетиці дозволить зменшити використання дефіцитного вугілля антрацитної групи, повідомив виконувач обов’язків директора НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

«Ця постанова дає нам можливість додатково зменшувати навантаження на електростанції, що працюють на вугіллі антрацитної групи», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу, передає «Інтерфакс-Україна».

Керівник «Укренерго» нагадав, що чинне правило оптового ринку електроенергії не дозволяє в необхідній мірі перерозподіляти навантаження між тепловими станціями, що працюють на вугіллі марки «Г» і вугіллі марки «А».

Ковальчук додав, що на ринку України існує брак вугілля марки «А», який став більш відчутним при відключенні кримських ЛЕП. Проте в цілому ситуація набагато краща за торішню.

«У нас немає необхідності імпортувати електроенергію з РФ. Ми маємо профіцит потужності», – додав він.

Керівник «Укренерго» нагадав, що Україні довелося вивести в резерв один із блоків Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), оскільки була профіцитний базова потужність для проходження нічних «провалів» енергоспоживання.

Нагадаємо, 14 грудня уряд знову ввів надзвичайний стан в енергетиці. Документом пропонується провести коригування тарифів на виробництво електроенергії, зокрема виробникам, які працюють за ціновими заявками (шляхом встановлення обмеження граничної ціни системи, показників, що використовуються для визначення цін за маневреність та робочу потужність тощо), та величин «зеленого тарифу».

Також розпорядження дозволяє встановити додаткові платежі (надбавки, знижки) виробникам електричної енергії.

Перед цим востаннє уряд України схвалив пропозицію Міненерговугілля про введення надзвичайних заходів на електроенергетичному ринку 31 березня. А перший раз уряд затвердив порядок прийняття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії у серпні 2014 року через руйнування та розграбування шахт на Донбасі. Відтоді і до кінця квітня уряд продовжував його щомісяця.