В «Укроборонпромі» придумали, як переозброїти українську армію за рахунок експорту

15:37, 21 квітня 2015

Виконання експортних контрактів допоможе прискорити переозброєння української армії без додаткового навантаження на державний бюджет, повідомив перший заступник пенерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Сергій Пінькас.

На його думку, частину продукції «УКРОБОРОНПРОМУ», яка не є необхідною для вирішення бойових завдань в зоні АТО, варто експортувати, а за отримані кошти модернізувати українську армію.

««Булати» виготовляються в Харкові, на заводі імені Малишева, вони стоять на озброєнні і активно використовуються в зоні АТО. А «Оплоти» вигідніше експортувати, ніж використовувати на війні. Експортна ціна «Оплоту» – $4,9 млн. Краще продати його і за отримані гроші відремонтувати і модернізувати кілька десятків Т-64 до рівня «Булат», – розповів про ідею Пінькас, якого цитує прес-служба «Укроборонпрому».

«У тій місцевості, де сьогодні ведуться бої, потрібні в основному БТР або бронеавтомобілі, а не танки. А для виконання «танкових» завдань цілком підходять і модернізовані Т-64 і Т-72», – вважає він.

Водночас, заступник гендиректора «Укроборонпрому» зазначив, що вже цього року концерн планує виготовити 40 танків «Оплот».

«А з наступного року ми збираємося вийти на показники 100-120 «Оплотів» щорічно», – додав Сергій Пінькас.

Як повідомляв раніше генеральний директор «УКРОБОРОНПРОМу» Роман Романов, український оборонно-промисловий комплекс (ОПК) має значний потенціал розвитку. Тому завоювання міжнародних ринків – це також робота на перспективу, яка у результаті може принести значні додаткові кошти у дербюджет України.