Школа реабілітаційної медицини УКУ відкриває соціальний проект «Простір можливостей», у рамках якого фізичні терапевти з міжнародним досвідом надаватимуть безкоштовну реабілітаційну допомогу військовослужбовцям, сім’ям військових, переселенцям та волонтерам.
У цьому проекті надаватимуть послуги з реабілітаційної медицини, психологічну допомогу. Тут створюється модель міждисциплінарної співпраці фахівців, ідея якої у наданні перехресної допомоги. З клієнтом працюватимуть кілька спеціалістів – фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог, повідомляє прес-служба УКУ.
«В Україні треба переходити з радянського на західний тип реабілітаційної медицини. У пострадянському середовищі лікарів та існуючих реабілітологів дуже важко сприймається сама ідея мультидисциплінарної команди і це проблема. Ми, фізичні терапевти, шукаємо середовище, де для нас є повітря. ШРМ стала таким місцем, де, відчуваю, ми зможемо працювати командою», ― зазначила ерготерапевт Олександра Рягузова.
Заняття проводитимуться індивідуально або в групі до 4 осіб. Тривалість курсу 12 занять протягом місяця, за необхідності можливе повторення курсу. Робочі дні – понеділок, середа, п’ятниця з 9:00 до 14:00.
У проекті зможуть взяти участь постраждалі з порушеннями функції кінцівок, м’язового тонусу, постави і ходи, координації рухів, з больовими симптомами в хребті. Для них розробляють певний комплекс вправ з поетапністю, які можна пропрацювати як на базі центру, так і вдома.
«Реабілітація – це завдання, яке виконується за активною участю клієнта, в плануванні та реалізації якого приймає участь фізичний терапевт», – пояснює академічний директор ШРМ Володимир Голик.
«Простір можливостей» стане першим проектом Реабілітаційного центру Школи реабілітаційної медицини УКУ, який діятиме на базі спортивного залу Колегіуму УКУ.