11 липня Український Католицький Університет відвідає префект Конгрегації для Східних Церков Кардинал Леонардо Сандрі, який на запрошення єпископів УГКЦ 10-15 липня перебуває в Україні. Кардинал зустрінеться з сенатом, ректоратом, працівниками та студентами УКУ й матиме нагоду почути про різні аспекти діяльності Університету та більше дізнатися про історію підпілля УГКЦ, - повідомили ZAXID.NET у відділі зовнішніх зв’язків УКУ.
Як зазначив президент Інституту екуменічних студій УКУ о. д-р Іван Дацько, це один із перших візитів в УКУ високих достойників із Ватикану з часу, коли в Україні перебував Папа Іван Павло ІІ.
"Візит Кардинала Леонардо Сандрі до Українського Католицького Університету є для нас дуже важливим. Він відбудеться з його власної ініціативи на запрошення Великого канцлера УКУ Патріарха Любомира Гузара, - розповів о. д-р Дацько. - Ми хочемо показати Кардиналові Сандрі наші здобутки та потреби. Ми пишаємося тим, чого нам вдалося досягти, проте водночас хотіли б попросити духовної та матеріальної підтримки Апостольського Престолу, наприклад, у подальшому вишколі наших випускників в університетах Рима".
Отець Дацько також наголосив, що сам Папа Бенедикт XVI, який протягом багатьох років був професором у католицьких університетах, дуже зацікавлений розвитком богословської формації в Україні.
Конгрегацію для Східних Церков під назвою Congregatio de Propaganda Fide pro negotiis ritus orientalis започаткував 6 січня 1862 року Папа Пій IX як частину Конгрегації поширення віри. 1 травня 1917 року Папа Бенедикт XV перейменував її на Конгрегацію для Східних Церков (Congregatio pro Ecclesia Orientali). Ця Конгрегація, як і всі інші органи Римської курії, складається з Кардинала-префекта, який управляє нею та представляє її у співпраці зі секретарем і його помічником. Конгрегація для Східних Церков займається питаннями власної компетенції щодо кожної справи, яка стосується вірних Східних Церков, з яких найбільшою є Українська Греко-Католицька Церква. Від початку свого існування Конгрегація стежить за вдосконаленням законодавства Східних Католицьких Церков, і ця праця увінчалася виходом 1990 року Кодексу канонів для Східних Церков (Codex Canonum Ecclesiarum Orientalium).