В Українському Католицькому Університеті відбулася конференція: "Встань, бо ця справа належить до тебе!". На конференції з’ясовували, ким є миряни, які їхні права й обов’язки, як зароджувалась їхня діяльність у довоєнний період, а також, як співпрацюють миряни й духовенство.
Як повідомили ZAXID.NET у відділі інформації та зовнішніх зв’язків УКУ, конференцію організували Комісія у справах мирян Львівської Архієпархії УГКЦ та Центр мирянського лідерства УКУ в межах Дня мирянина, який в Українській греко-католицькій церкві запроваджено два роки тому.
З довоєнних часів існує категорія вірних Церкви, яка "шукає Царство Боже через заняття світськими справами", їх називають мирянами. Масовий католицький рух – Католицька Акція – виник спершу в Італії, потім у Німеччині, Польщі й, урешті, в Східній Галичині, де під протекцією Митрополита Андрея Шептицького переріс у Католицьку акцію української молоді. Про це на конференції розповів д-р Олег Бегіль.
Як зазначила директор Центру мирянського лідерства Ольга Зарічинська, правами й обов’язками мирян є молитва та жертва, свідчення Бога перед людьми, щоденна праця у світі. Хоча, за словами синкела Комісії у справах мирян Львівської Архієпархії УГКЦ о. В.Ольшанського, у стосунках мирян і духовенства не завжди все гаразд. З боку перших часто бувають нарікання і не так часто – добрі ініціативи. "Миряни поділяються на "прицерковних", які просто живуть при Церкві, й "воцерковлених", які живуть глибоко духовним життям, – зазначив отець В. Ольшанський. – Проте саме вони святістю свого життя несуть відповідальність за авторитет Церкви".