У музеї Соломії Крушельницької у Львові відкрили виставку унікальної колекції сірникових етикеток на музичну тематику Галини Панахид.
Таку незвичну колекцію сірникових етикеток львів'янка Галина Панахид почала збирати більше 30 років тому і нині вже має півмільйона одиниць із понад 70 країн світу.
«Сірникових етикеток є таке розмаїття, що проілюструвати ними можна будь-що, будь-яку тему розкрити сповна: чи історію техніки, чи дослідження космосу, чи рослинний світ, чи тваринний світ, чи навіть отак, як на оцій виставці у музеї Соломії Крушельницької, ми розкриваємо тематику музичну», ― колекціонерка починає розповідь про своє захоплення.
На таких етикетках друкували портрети чи не усіх найвидатніших композиторів світу, найрізноманітніші музичні інструменти, мистецькі афіші, будівлі оперних театрів.
«Було таких кілька серій, де зображений Львівський театр опери і балету. Він підписаний як театр імені Івана Франка. Насправді це не помилка ― це так було до 2000 року, потім театр перейменували», ― пояснила Галина Панахид.
«До найбільших скарбів у моїй колекції належать сірникові етикетки Японії, Філіппін, Швеції, тому що вони насправді дуже гарні. На малюсіньких етикетках зображено не просто об'єкт, а навіть сюжети. Їм понад 100 років», ― захоплюється жінка.
Колекціонерка час до часу виставляє свої скарби на виставках. Тут же ж читає лекції.
«У моїй збірці є найбільша і найменша коробка, сірники, якими можна запалити камін, іншими ― багаття на природі, сірники, якими користуються спецназівці, які не бояться води і не гасяться вітром», ― розповіла Галина Панахид.
Також фабрики випускають сувенірні набори сірників, як от із петриківським розписом.
«А наші дизайнери додумалися і до філософського сірникового календаря. От, як в житті, день минув і вже нічого назад не повернеш. Цей календар зроблений за тим самим принципом: відкриваєте день, підпалюєте, день згорає і нічного не можна повернути назад», ― пояснила пані Галина.
Виставка колекції Галини Панахид триватиме до 26 лютого.