"Новий уряд поєднав у собі політичну і професійну складові. Протягом року тривали дискусії щодо того, хто скільки квот отримає і це не могло не позначитись. Тож ми отримали політичний уряд з вкрапленням людей, які не пов’язані з політикою", - заявив у коментарі ZAXID.NET політолог Анатолій Романюк.
"Прикладом людини, яка лише опосередковано пов’язана з політикою, є міністр освіти Іван Вакарчук. Також в уряді присутні добрі професіонали і менеджери у своїй сфері, як от Віктор Пинзеник, Володимир Огризко", - додав він.
Що ж стосується життєздатності уряду Тимошенко, то, на думку Анатолія Романюка, її визначатиме кілька факторів. Насамперед, це ефективність роботи і стабільність підтримки Верховною Радою.
"227-228 голосів - це маленька підтримка. А процедура формування більшості засвідчила, що і у БЮТ, і в БНУС є люди, які оволодівають мистецтвом шантажу, розуміючи, що позиція одного-двох депутатів ставить під сумнів усе голосування. Тому цей чинник впливатиме на діяльність уряду", - вважає А. Романюк.
Остаточно перспективи діяльності уряду Тимошенко, на думку політолога, будуть зрозумілі тоді, коли прийматимуть бюджет.
"Він розв’язує перспективи для діяльності уряду. Це формальна, але принципова річ. У деяких європейських країнах, якщо не проголосують за бюджет, уряд автоматично йде у відставку. В Україні треба якнайшвидше приймати закон, який би регламентував, за яких умов уряд йде у відставку. Бо в іншому випадку голосування створюватиме кризи, з яких важко буде вийти", - резюмував він.