Кабмін спростував ухвалення рішення про скасування субсидій для споживачів без лічильників газу

Відповідну постанову було знято з розгляду на засіданні уряду

22 серпня

Кабінет Міністрів України на засіданні 22 серпня не ухвалював рішення про скасування субсидій на природний газ для споживачів без газових лічильників, повідомив прес-секретар прем'єр-міністра Василь Рябчук.

«Така постанова не ухвалювалася, її було знято з розгляду», – сказав він агентству «Інтерфакс-Україна».

Раніше українські ЗМІ повідомили з посиланням на власні джерела, що уряд ухвалив рішення не надавати з 1 жовтня субсидії на природний газ для споживачів без газових лічильників. Проект постанови передбачав відмову з 1 жовтня від надання пільг і субсидій на газ споживачам, які письмово відмовилися від встановлення лічильників коштом державного бюджету або власним коштом операторів газорозподільних систем.

Нагадаємо, в липні Міненерго запропонувало збільшити норми споживання газу в будинках без лічильників. За даними відомства, в Україні не оснащені лічильниками 3,3 млн квартир.

У серпні 2017 року Кабінет Міністрів знизив на 25%, до 3,3 кубометра на особу, норми користування газопостачанням без наявності лічильників. Наразі один кубометр газу для населення коштує 6,9 грн.

У 2015 році норму споживання газу було знижено з шести кубометрів до трьох, але це рішення було скасовано в судах за позовами облгазів. Тому в лютому 2016 року уряд запровадив компромісний варіант – 4,4 м3 на особу.

В Україні субсидії надають населенню в межах соціальних нормативів користування комунальними послугами, в тому числі природним газом. Нормативи споживання встановлені постановою Кабміну від 6 серпня 2014 року №409, але при цьому нині фактично відсутні стимули встановлювати лічильники природного газу.

Раніше в Мінсоцполітики повідомили, що в Україні близько половини одержувачів субсидій поки що не виявили бажання перепризначити їх на наступний рік, чекаючи опалювального сезону. Міністр Андрій Рева порекомендував громадянам «не чекати осінніх черг і подавати документи на субсидію вже зараз». За його словами, управління соцзахисту розгляне документи, а розмір субсидії на опалювальний сезон розрахує автоматично, без повторного звернення, в жовтні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське