В українського політв’язня з Криму, майданівця Олександра Костенка, який відбуває в Кірово-Чепецьку Кіровської області Росії термін у сфабрикованій справі, почала всихати рука, розповів адвокат Дмитро Сотников.
«У Олександра Костенка в колонії близько місяця тому взяли згоду на зустріч з українським консулом. Це дуже важливо, тому що де-факто означає визнання його українського громадянства. Тепер він дуже чекає зустрічі з консулом, тому що як громадянин України сподівається на захист держави. У Сашка через відсутність медичної допомоги почала сохнути рука», – розповів адвокат в коментарі Укрінформу.
Після тортур силовиків у Криму в Костенка була зламана рука. Брак необхідного лікування застосовували як додатковий спосіб тортур. У травні 2015 року, після винесення вироку в Криму, йому зробили операцію, проте після цього жодної реабілітації не було, і медична допомога не надавалася. Внаслідок цього рука у Костенка почала всихати.
Політв’язень сподівається, що Мін’юст України може підготувати запит до Російської Федерації про повернення його на Батьківщину для відбування терміну там.
Крім того, в «Верховному суді» окупованого Криму відмовили у задоволенні касаційної скарги захисту у «справі Костенка». При цьому з кваліфікації вилучили пункт «носіння та придбання основних частин зброї», в зв’язку з чим термін скоротили до трьох з половиною років позбавлення волі, написав Сотников у Facebook.
«Суд постановив вилучити з кваліфікації ч.1 ст.222 КК РФ такі кваліфікуючі ознаки, як носіння та придбання основних частин зброї, в іншій частині залишити судові акти без зміни, призначити шляхом поглинання суворого покарання менш суворим покаранням 3 роки 6 місяців позбавлення волі», – написав він.
Адвокат зазначив, що цей термін на 5 місяців менший за призначений апеляційною постановою та на 8 місяців менший, ніж у вироку. При цьому в задоволенні касаційної скарги було відмовлено. Захист має намір далі оскаржити це рішення у Верховному суді РФ.
Активісту Євромайдану Олександру Костенку присудили чотири роки і два місяці тюремного ув’язнення. За версією слідства, 18 лютого 2014 року в ході «масових заворушень» у Києві Костенко нібито заподіяв тілесних ушкоджень співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут». Активіст також, як стверджують російські силовики, без передбаченого законом дозволу, незаконно зберігав за місцем проживання нарізний ствол.
Костенко своєї провини не визнає, його захист повідомляє про те, що 11 березня 2016 року Верховний суд Криму має розглянути касацію у справі активіста.