В Ужгороді німці хочуть будувати аквапарк

16:56, 24 січня 2011

В Ужгороді влада повернеться до питання будівництва аквапарку. У зведенні такого водного комплексу зацікавлені кілька представників різних компаній.

Як повідомила кореспонденту ZAXID.NET прес-секретар Ужгородського міського голови Алла Хаятова, зокрема, пропонує свої послуги компанія з Кореї. Повернулася в Ужгород і німецька фірма, яка раніше мала намір працювати з колишньою міською владою. "Нині до нас повертаються ті інвестори, які вже проводили переговори з попередньою міською владою, але відмовилися від співпраці через те, що не відчули до себе належного ставлення", - каже міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов. — Німецькі інвестори прийшли з пропозицією зменшити розміри аквапарку з 19 гектарів до 5—7. Враховуючи це, а також той факт, що напрацювання у попереднього керівництва міста були саме з німецькою компанією, ми чекаємо від неї реального проекту. Таку зустріч запланували на лютий".

Якщо все гаразд із документацією, міська влада розглядатиме проект будівництва аквапарку, запропонувавши зменшити масштаби комплексу до тих розмірів, які реально потрібні Ужгороду, - кажуть у прес-службі.

Довiдка ZAXID.NET
10 серпня 2007 року на сесії Ужгородської міської ради було погоджено створення спільного українсько-німецько-словенського підприємства "SAFF-Україна Аква", що займатиметься будівництвом сучасного водного комплексу. Було також визначено частку майна міста у новоствореному підприємстві - 20%. Протокол намірів про зведення в Ужгороді аквапарку на території 25 га було підписано 17 квітня 2007 року. Інвестором проекту виступило німецько-словенське товариство "SAFF". Вартість комплексу - 25-30 млн євро. 2 липня Ужгородський міськвиконком подав до суду на Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області з вимогою затвердити межі Боздоського парку у 53 га. 25 липня рішенням Закарпатської обласної ради було розширено площі парків і скверів області, зокрема й Боздоського парку в Ужгороді — до 73,7 га, що унеможливило будівництво аквапарку. 29 липня Ужгородська міська рада подала до Ужгородського міськрайонного суду позовну заяву з вимогою скасувати згадане рішення обласної ради. Ще раніше мерія подала до суду на Держуправління охорони навколишнього природного середовища, у такий спосіб намагаючись змусити управління затвердити межі Боздоського парку у 53 га. 7 грудня 2008 р. в Ужгороді проведено місцевий референдум щодо будівництва аквапарку. Його провели попри те, що 4 грудня облрада дозволила місту будувати комплекс. До проведення референдуму мерія вдалася після того, як обласна рада своїм рішенням розширила межі Боздоського парку до 73 га, включивши до його території й 23 га, на яких місто планувало звести водний комплекс.