6 жовтня в Ужгородському прес-клубі презентували найстарішу і найбільш відому у світі програму наукових обмінів Сполучених Штатів Америки ім. Фулбрайта. За словами координатора програми Наталії Залуцької, програма не надає жодних преференцій ані географічно, ані галузево. Вона передбачає проведення досліджень в університетах США. Всі витрати бере на себе американська сторона. Про це повідомив власкор ZAXID.NET в Ужгороді.
Участь у конкурсі можуть брати кандидати та доктори наук, дослідники без наукового ступеня та аспіранти останнього року навчання, діячі культури, бібліотекарі та журналісти. Серед вимог та критеріїв - українське громадянство, наукові досягнення, науковий план дослідження та вільне володіння англійською мовою. Для фахівців бібліотекарської справи та журналістів наукові напрацювання менш важливі, головне - мати професійний досвід не менше 2 років.
Програма також відкрита для студентів (після 3 курсу) та випускників українських ВИШів. Фахівці цієї категорії повинні скласти іспит з англійської TOEFL iBT та GRE General Test.
Система цього рівня передбачає річне/півторарічне навчання без отримання диплому, перекваліфікацію або навчання за суміжною спеціальністю, здобуття магістерського ступеню, індивідуальні дослідження та підготовку до кваліфікаційних іспитів та вступу до докторантури.
В Україні Програма діє з 1992 року. З того часу її стипендіатами стали понад 400 осіб. Серед них - Андрухович, Забужко, Головатий та інші відомі особистості.
Найбільше учасників Програми - це мешканці Києва та великих університетських міст - Львів, Харків, Одеса. Із Закарпаття стипендіатами стали 6 фахівців. Серед них науковці Віталій Жугай, Світлана Слава та Маріанна Коршинська.