В Ужгороді створили "Школу чемності"

17:30, 24 березня 2010

При бібліотеці Ужгородської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 15 бібліотекар школи Ольга Манзулич та класовод 3-А класу Надія Комарницька створили «Школу чемності».

Як повідомили ZAXID.NET організатори, педагоги школи вирішили організувати неординарні, цікаві для учнів заняття, у формі: виховна година, урок-подорож, бесіда, година спілкування. У дітей виховують шанобливе ставлення до культури, традицій українського народу, сприяють розвитку творчих інтелектуальних здібностей, нестандартного мислення, вміння використовувати набуті знання у реальних, іноді складних життєвих ситуаціях

Уроки проходять в бібліотеці один раз на місяць, кардинально відрізняючись від загальних. До всіх занять учні ретельно готуються - малюють малюнки, складають свої оповідання, з великим задоволення розглядають та читають книгу "Школа доброти".

"Учні нашого класу спілкуються не тільки на уроках, але й на перервах. Дехто з них не завжди чемно ставиться до своїх однолiткiв. Та все ж, кожному хочеться мати вірних, надійних, добрих друзів. Для цього, аби навчити дітей правильно вибирати друзів, спілкуватись і товаришувати, виховати почуття дружби та колективізму, у нашій "Школі чемності" проходила година спілкування, де третьокласники бесідували на тему "Дружба - найцінніший скарб", читали крилаті вислови, приказки та прислів’я, проводили інсценізовані виступи, розповідали власні історії, малювали малюнки на тему дружби", - повідомила бібліотекар школи Ольга Манзулич.

Тому, кожна зустріч з вихованцями несе в собі певне тематичне зерно – це чарівне "Добрий день", поведінка на вулиці та в громадських місцях, бережи шкільне майно, поважай старших людей, урок моралі "правда і неправда", літературне свято "Країна добра".

Бібліотекар школи та класовод переконані, що "учити учня бути людиною, необхідно так само, як учать мови чи математики. Адже, як зауважив В.О. Сухомлинський: "Важливо, щоб людина не виросла із кригою у серці", - "саме в молодшому, шкільному віці душа дитини відкрита до емоційних впливів. Тому, такі години спілкування з дітьми - це ще один крок до становлення людини, пізнання навколишнього світу, формування вміння спілкуватися з однолітками і дорослими".