В Ужгороді відбулася міжнародна конференція з питань транскордонної співпраці

16:15, 18 квітня 2009

У рамках практичної реалізації стратегічного євроінтеграційного курсу Президента України Віктора Ющенка Регіональна філія Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді, яку очолює Світлана Мітряєва, за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні 15-16 квітня провів міжнародну конференцію "Транскордонне співробітництво на нових східних кордонах ЄС".

Попередньо визначено три основні панелі для обговорення: "Транскордонне співробітництво у системі міжнародних відносин", "Транскордонне співробітництво в рамках Карпатського Єврорегіону: огляд минулого та поточного співробітництва, координація та узгодження дій з ЄС", "Інструменти європейського сусідства та партнерства".

У конференції взяли участь відомі експерти України, Угорщини та Словаччини, Посольства України у Словацькій Республіці, органи державної влади та місцевого самоврядування України, зокрема Закарпаття, Угорщини та Словаччини, представники Карпатського Єврорегіону, Генеральних консульств Угорщини і Словаччини в Закарпатській області, депутати облради, науковці, посланці неурядових громадських організацій, ЗМІ та інші.

Особливу увагу учасники зібрання зосередили на потребі концептуальних змін у системі транскордонного співробітництва з огляду на запровадження нових інструментів "Східного партнерства", перспективам розвитку транскордонного співробітництва України та ЄС, системним проблемам тощо.

Планувалося, що ця конференція забезпечить платформу для обговорення ролі транскордонного співробітництва як важливого чинника європейської інтеграції України.

Вітаючи закордонних гостей, учасників науково-практичного форуму заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Брензович зазначив, що Закарпаття межує з чотирма європейськими державами-членами Євросоюзу, а це створює сприятливі умови для зовнішньоекономічних зв’язків суб’єктів господарювання регіону. Таке унікальне перехрестя економічних, підприємницьких, торгівельних, транспортних шляхів сприяє розвитку і подальшому поглибленню всебічного міждержавного співробітництва. Встановлено тісні, стабільні партнерські зв’язки із сусідніми країнами, які сприяють взаєморозумінню, діловому та культурному співробітництву, розширенню дружніх відносин.