В Ужгороді відкрили музей кави з експонатами з 22 країн

13:45, 23 вересня 2012

Сьогодні в ужгородському провулку «Гірчичне зерно» презентували кавову карту Ужгорода, провели дегустацію кави та відкрили музей із експонатами із 22-х країн світу.

Колекцію кави подарував провулку ініціатор створення цього музею, завідувач кафедри туризму, проректор УжНУ, краєзнавець Федір Шандор. За його словами, цей музей буде поповнюватися новими експонатами, адже у світі є ще 26 «кавових» країн і експонатів з них у музеї наразі немає. Але вітрина, яка вмістила понад два десятки експонатів – проект довготривалий і постійно діючий. Саме звідси планується здійснювати «старт» туристичних груп, які мають намір переконатися, щ закарпатська кава, це не просто знаний ще у СРСРС бренд, а справді феномен.

Аби довести це, Федір Шандор провів дегустацію кави, ознайомивши присутніх з головними видами кави за походженням, сортом, ступінню просмаження, помолом. Приготований у присутніх на очах «кавовий суп» могли спробувати усі, хто бажав. Багатьом навіть пощастило скуштувати справжній «Копі лювак» – світознаний сорт кави, який проходить ферментацію у шлунках диких тваринок – люваків. Саме ця кава є єдиною у світі ідеально і повністю ферментованою. До речі, вартість однієї філіжанки такої кави становить приблизно 80 гривень.

Скуштувавши кавових делікатесів, присутні залюбки роздивлялися різні сорти кавових зерен у нововідкритому музеї, могли побачити кавові чашки із різних країн світу, кавові цукерки і навіть кавовий леквар, зварений із м’якоті кавових ягід.

Першу кавову «точку» на карті Ужгорода відкрив меценат, який посприяв створенню і відкриттю музею, керівник кафетерію «Палачінта» Віктор Товстий. Згодом маршрут буде продовжено і на карті з’явиться від 40 до 60 відміток, повідомив ініціатор проекту Федір Шандор.