В Ужгороді за два тижні 13 осіб опеклися борщівником

17:42, 14 липня 2009

13 випадків опіків борщівником Сосновського зафіксували дерматологи Ужгорода лише за два тижні. Проте спеціалісти стверджують, що таких фактів набагато більше, однак не всі потерпілі звертаються за медичною допомогою, зазвичай лікуються самотужки вдома, - повідомляє Закарпаття-online.

Як розповіли дерматологи, ці рослини виділяють речовини, які називаються фурокумарини, якраз під впливом сонця викликають сильні опіки - фітодерматити. Оскільки розпочався літній сезон - період масового відпочинку людей на річках та в парках, то треба звернути увагу на рослини, які завдають шкоди здоров’ю.

Особливо небезпечними борщівник та амброзія є для дітей. Відомі факти, коли після опіків борщівником навіть траплялися летальні випадки.

Боротися з цими рослинами надзвичайно важко. Екологи та лікарі кажуть, оскільки борщівник є небезпечним видом, то треба систематично проводити заходи перешкоджання його поширення: випас - молоді листки рослини поїдають вівці та корови; систематичне косіння; зрізування товстих коренів на глибині 8-12 см, що забезпечує знищення рослини. Задля знищення амброзії на невеликих територіях можна застосовувати прополювання. Проте цей метод потребує значних сил, є небезпека ураження шкіри при контакті з нею. Для боротьби проти амброзії ефективні також методи викопування, переорювання та скошування.

В Ужгороді за допомоги екологів та лікарів планують розробити буклети-порадники для розповсюдження серед населення міста, в яких надрукувати фото борщівника й амброзії та поради щодо запобігання ураженням цими рослинами.