В Януковича не хочуть, щоб Тимошенко займалась політикою в Бундестазі

12:47, 19 жовтня 2013

Законопроект, який розробляє адміністрація президента, передбачає можливість відправки на лікування за кордон екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та містить пункт, за яким час зарубіжної поїздки має використовуватися виключно для поліпшення здоров'я.

Гарантувати виконання цього пункту повинна приймаюча країна. Стосовно Тимошенко це означає, що німецька сторона повинна гарантувати, що екс-прем'єр буде лікуватися в "Шаріте", а не замість цього проводити прес-конференції в Бундестазі, пише ZN.UA.

Деталями вже розроблюваного документа з виданням поділилося джерело в адміністрації президента. У ньому передбачається внесення змін у вітчизняний Кримінально-виконавчий кодекс, які узаконять механізм надання "канікул" засудженим, які потребують стаціонарного лікування. Згідно з чернеткою проекту, особам, які відбувають покарання, а також їх родичам, адвокатам і представникам пенітенціарної системи буде надано право звертатися до судів з проханням надавати ув'язненим щось на кшталт "відпустки за станом здоров'я". Прохання має підкріплюватися лікарським висновком, виданим або українським, або закордонним медичним закладом. У цьому документі має бути зазначений термін, імовірно необхідний для лікування, а також може міститися рекомендація про лікування за кордоном, якщо необхідну лікарську допомогу не може надати в Україні.

Час "лікувальних канікул" (якщо такі будуть надані судом) обмежений одним роком, проте передбачена можливість пролонгації. Для продовження терміну лікування необхідне нове прохання і новий медичний висновок. З проханням про пролонгацію в суд можуть, знову-таки, звертатися як сам засуджений, так і його родичі, лікарі або адвокати.

Час, проведений поза межами місць позбавлення волі, до тюремного строку не зараховуються. По завершенні курсу лікування засуджений мав повернутися до місця виконання покарання і "досиджувати" вирок. Проте може і не повернутися: для пацієнта-в'язня передбачається можливість умовно-дострокового звільнення за станом здоров'я, про що слід подати клопотання в суд.

Запропоновані зміни, як пише видання, розробляються не тільки "під Тимошенко", вони будуть стосуватися всіх ув'язнених. І дозволять багатьом важко хворим засудженим отримати необхідну медичну допомогу, яку їм не в змозі надати в місцях відбування покарань. З моменту ухвалення судом рішення про надання "канікул" засуджений звільняється з-під варти. Виконання вироку щодо нього переривається, але він продовжує залишатися засудженим.

Раніше повідомлялося, що законопроект про внесення змін до Кримінально-виконавчого та Кримінального процесуального кодексів України  зареєстрував у парламенті 18 жовтня голова Соцпартії Микола Рудьковський. Однак, інформує Дзеркало тижня, законопроект зник із сайту Верховної Ради.

Нагадаємо, у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року засуджено до 7 років позбавлення волі.

Днями спостерігачі ЄП у справі Тимошенко Пет Кокс та Олександр Кваснєвський скерували листа до президента з проханням помилувати екс-прем'єрку. У листі, зокрема, вказано, що це є необхідною умовою підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Віктор Янукович пообіцяв вирішити питання Юлії Тимошенко найближчим часом. В останній своїй заяві з цього приводу він висловив готовність підписати закон про можливість лікування Тимошенко за кордоном, якщо його прийме Верховна Рада.