В ЄС хочуть впровадити на кордонах перевірку особистих ґаджетів

20:45, 29 березня 2012

Прикордонники можуть вилучити та знищити твій смартфон чи ноутбук, якщо знайдуть у ньому неліцензійний фільм, пісню або програму. Такі правила прописані у Міжнародній угоді під назвою АСТА. Її норми вже діють у Австралії, Південній Кореї та Мексиці. На початку січня 22 країни ЄС заявили, що мають намір долучитися до договору. Рішення ухвалять у червні.

"Я собі можу уявити колапс кордонів, коли кожен подорожуючий буде демонструвати свої ґаджети для того, щоб їх перевіряли. Тут вже йдеться про додаткову кваліфікацію прикордонників, яких до сьогоднішнього дня ніхто не вчив (визначати, - ред.) контент на електронних носіях", - зазначив Олександр Сушко, директор інституту Евроатлантичного співробітництва.

Та й самі прикордонні пункти треба модернізувати. А це додаткові кошти, на які європейські платники податків можуть не погодитись.

В'ячеслав Якубенко, спеціаліст із медіа права каже: "В умовах звичайних, скажімо, аеропорту або вокзалу або в поїзді просто неможливо встановити, наскільки ліцензованим є той чи інший продукт. Для цього потрібна відповідна система кодів, повинен бути доступ до системи кодів самого виробника. Суттєво ніяких змін при проходженні контролю митного не буде".

Якщо у вас заберуть ґаджет із нелегальним контентом - компенсації за знищений пристрій не отримаєте. Тож перед подорожжю ліпше дізнатися, чи долучилась країна, до якої мандруєте, до угоди АСТА .