В Єврокомісії запевнили, що реверсний газ для України не є власністю «Газпрому»

15:54, 16 жовтня 2014

Європейські компанії постачають Україні у реверсному режимі газ, який був куплений у «Газпрому», а відтак вже не належить російській стороні.

Так пояснив законність і відповідність правилам функціонування енергетичного ринку реверсних поставок газу до України з ЄС віце-президент Єврокомісії Ґюнтер Оттінґер, передає Укрінформ.

«Якщо ви підете у Carrefour (популярна мережа супермаркетів) і купите там продукти, то вони вже належать вам. Ви можете їх вільно зберігати, вживати, продавати – це є ваша власність. Відтак, якщо газові компанії купили газ, то він вже не належить «Газпрому», і вони вільні робити з ним, що захочуть: можуть продати, зберігати. Отже, ми маємо чіткі правила відносно функціонування внутрішнього газового ринку, і вони повністю відповідають вимогам ЄС», – пояснив ситуацію єврокомісар.

Він зауважив, що у цьому питанні «російські партнери мають дещо іншу культуру».

Раніше він заявляв, що реверс газу в Україну можливий лише через газопроводи, до яких «Газпром» не має стосунку.

Єврокомісар пояснив, що якщо, наприклад, у «Газпрому» і Словаччини є договір про транзит газу, а у «Газпрому» таки є довгостроковий договір на резервування потужностей на транзит газу через словацький газопровід, то там ніякий реверс не можливий. Однак там, де «Газпром» не має права приймати оперативних рішень, реверсні поставки можливі з правової точки зору.

Сьогодні перший заступник голови комітету російської Держдуми з промисловості Володимир Гутенєв повідомив, що зараз напрацьовується законопроект, який заборонятиме реекспорт (реверс) газу до України.