Комітет з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ Європейського парламенту рекомендував запустити процедуру введення санкцій проти Угорщини на тлі побоювань щодо незалежності судових органів, свободи ЗМІ та жорстокого поводження з мігрантами. Про це повідомляє Associated Press.
Запуск процедури за 7-ю статтею Договору про ЄС може позбавити Угорщину права голосу в ЄС, що малоймовірно, тому що Польща, проти якої теж розпочато процедуру введення санкцій, ймовірно, накладе вето.
Згідно з 7-ю статтею Договору про ЄС, процедуру обмеження повноважень однієї з країн ЄС в рамках Співтовариства може ініціювати на Раді ЄС третина країн-членів, Єврокомісія або Європарламент. Вона передбачає структурований діалог з державою-членом в разі, якщо Єврокомісія бачить системну небезпеку для верховенства закону на рівні національного законодавства. Якщо така країна не реагує на попередження Брюсселя, Комісія ініціює процедуру у зв'язку з порушенням основоположних європейських цінностей, що може привести навіть до позбавлення права голосу.
Зазначимо, 20 червня парламент Угорщини проголосував за урядовий законопроект про криміналізацію допомоги біженцям.
Венеціанська комісія зажадала від Угорщини скасувати скандальний закон про криміналізацію допомоги мігрантам
Документ спрямований на співробітників неурядових організацій. Допомога мігрантами, які не мають законних підстав для отримання притулку в Угорщині, може каратися в тому числі ув'язненням на термін до року. «Кримінальним злочином» також стане друк листівок з інформацією для шукачів притулку або, наприклад, допомога юристів або їжа.