В Європарламенті створять комісію з розслідування офшорного скандалу

10:34, 15 квітня 2016

Президент Європарламенту і лідери провідних депутатських груп проголосували за створення спеціальної комісії для розслідування фактів, викладених у так званих «панамських документах», повідомив DW.

Наступним кроком має стати намічене на 4 травня визначення чіткого кола повноважень комісії, після чого вона офіційно зможе приступити до роботи. Для цього на голосуванні необхідна підтримка 188 депутатів. Основними завданнями комісії повинна стати боротьба з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків.

«Скандал показав, що в даний момент ми знаємо лише про малу частку податкових махінацій», - сказав співголова фракції «зелених» у Європарламенті Філіп Ламбертс.

На його думку, існуючі норми, що стосуються відмивання грошей, застосовуються в Європі непослідовно. Необхідно невідкладно з’ясувати, хто конкретно в країнах ЄС і європейських організаціях несе за це відповідальність, вважає Ламбертс.

Нагадаємо, раніше Європейський Союз закликав держави-члени терміново розробити й ухвалити новий список глобальних офшорів після оприлюднення «панамських документів».

3 квітня з’явилося розслідування у рамках проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), створене на основі вивчення масштабної бази даних Mossack Fonseca про реєстрацію офшорних компаній у різних точках світу. Наразі встановлено причетність до реєстрації таких компаній 128 політиків, 29 мільярдерів зі списку Forbes, 12 світових лідерів або їхніх друзів та близьких.

Розслідування вже призвело до масштабних наслідків: прем’єр-міністр Ісландії після «офшорного скандалу» подав у відставку; Великобританія, Нідерланди, США, Австрія, Німеччина, Індія, Китай і Україна проводять перевірки за опублікованими фактами. Публікація документів триває.