В Євросоюзі на сьогодні проживає більш як 502 млн осіб

14:02, 2 липня 2013

1 липня балканська країна Хорватія поповнила число країн-членів ЄС, ставши двадцять восьмою країною, що долучилася до європейського співтовариства. Сьогодні на території Євросоюзу мешкає майже 502,5 млн осіб.

ЄС має найбільший ринок товарів та послуг у світі, сукупний ВВП (по паритету купівельної спроможності) у 2012 році країн-членів ЄС становив 16 трлн 92 млрд дол., випередивши США з показником 15 трлн 685 млрд дол, що в розрахунку на 1 особу становить 31 607 дол., а за номінальним ВВП – 35 116 дол.

Перші кроки до створення ЄС здійснили 6 країн-засновниць, серед яких: Франція, Італія, Німеччина(ФРН), Бельгія, Нідерланди та Люксембург. Протягом восьми років Хорватія здійснювала рух до Європейського співтовариства, розпочавши його в жовтні 2005 року, а у 2011 році очільники ЄС заявили, що дану країну приймуть у ЄС.

Основними вимогами прийняття до числа країн-членів є Копенгагенські критерії, які в правовому полі передбачають дотримання демократичних принципів, свободи і пошани прав людини, принципів правової держави, а в економічному – конкурентоспроможності ринкової економіки та дотримання економічних свобод.

Щодо подальшого розширення, то кандидатами на членство у Європейському Союзі є Ісландія, Туреччина, Сербія, Чорногорія та Македонія, розцінюються як потенційні кандидати, які ще не подали заявку на членство, Боснія і Герцеговина та Косово (частково визнана), також заявку надіслала Албанія.

Перші вагомі кроки Україна зробила, виразивши бажання руху до ЄС у 2005 році. У 2007 році Європарламент у Страсбурзі ухвалив рішення висловити підтримку надання Україні перспективи членства в Євросоюзі, а також розпочато переговори про укладення нової посиленої Угоди про асоціацію на заміну Угоди про партнерство та співробітництво (1994 р.). З того часу проведено 21 раунд переговорів у рамках трьох робочих груп та 18 раундів переговорів щодо створення зони вільної торгівлі, яка є основною частиною даної угоди.

Країни-члени Європейського Союзу у хронології вступу до ЄС з 1957 по 2013 рік та країни-кандидати зображені на тематичній карті