В ЮНЕСКО ухвалили рішення про посилення моніторингу ситуації в Криму

12:16, 15 жовтня 2015

14 жовтня Комісія з питань програми та зовнішніх зносин Виконавчої Ради ЮНЕСКО ухвалила ініційоване Україною, у співавторстві з 12 країнами-членами цього керівного органу Організації, рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

Зазначене рішення містить низку нових елементів, покликаних забезпечити безпосереднє залучення ЮНЕСКО, включно із конвенційними органами Організації, до моніторингу ситуації в АРК та м.Севастополь у межах мандату ЮНЕСКО. Документ передбачає продовження збору та аналізу відповідних даних з усіх наявних джерел, а також розробку, за сприяння Генерального директора ЮНЕСКО, механізмів спостереження за становищем на півострові. Ухвалене рішення передбачає також звітування Гендиректора на засіданні 199-ї сесії Виконради про здійснену роботу та плановану діяльність ЮНЕСКО з цього питання.

Проект рішення письмово підтримали 26 з 28 членів Євросоюзу (крім Мальти та Хорватії), а також Канада, Норвегія, США, Туреччина, Швейцарія та Японія.

Опонентом виступила Росія з традиційними аргументами щодо неприпустимості політизації діяльності ЮНЕСКО та втручання у справи суверенних держав. «Проти» проголосували 4 країни: РФ, Індія, КНР, Куба.

Зазначимо, моніторинг з боку ЮНЕСКО ситуації в АР Крим був започаткований державами-членами Виконавчої ради ЮНЕСКО у квітні 2014 року.