"Не приховуватиму, ми очікували позитивного сигналу, оскільки вважаємо, що настав час відкрити нову сторінку - якісну й ефективну - у відносинах між Україною і НАТО. Проте, прийняті в Брюсселі рішення розглядаємо як виважені з урахуванням сьогоднішніх реалій. Ми вдячні нашим натовським партнерам, серед них і Литві, за розуміння і підтримку, надану нам", - зазначив Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю "Литовським відомостям". Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.
"Хочу наголосити, що просування України в НАТО - процес взаємовигідний. Бо для створення єдиної зони безпеки в Європі - без України не обійтися. Це розуміємо ми, розуміють і наші партнери. У питанні здобуття членства в Європейському Союзі ключ до успіху лежить не в Москві, Берліні або Брюсселі. Він у нас, в Україні.
Безпідставно припускати, що в умовах складних внутрішньополітичних процесів в Україні й недостатньо реформованої економічної системи наша країна так просто зможе переконати всі 27 держав відкрити для України двері до свого європейського клубу.
Але вже сама поява зовнішньополітичного проекту Східного партнерства є достатньою ознакою бажання Європейського Союзу сприяти як Україні, так й іншим країнам-сусідам, у практичному зближенні.
Те, що Східне партнерство не передбачає чіткої перспективи членства в ЄС для країн-партнерів, варто розглядати в контексті з іншими елементами цієї ініціативи. Такими, наприклад, як визнання європейської ідентичності східних сусідів ЄС, готовність ЄС індивідуально підходити до кожного з них, залежно від їх намірів і здібностей.
Порівняно з попередньою політикою сусідства, Східне партнерство, безумовно, є кроком ЄС назустріч його європейським сусідам. При цьому дуже цінно, що така ініціатива відкриває для інших східноєвропейських країн можливість досягнення вже існуючого рівня відносин між Україною і ЄС.
На даному етапі ЄС стосовно України мислить формальними категоріями політики сусідства. Однак, у світлі рішень нещодавнього Саміту "Україна - ЄС", ми практично вже вийшли за межі цієї політики і не маємо наміру зупинятися на досягнутому.
Що від Східного партнерства отримає Україна? Передусім, реалізацію тих багатьох ініціатив, на яких ми наполягали, наприклад, зону вільної торгівлі й лібералізацію візового режиму. Для України це ще один крок на шляху до повноцінної інтеграції. І кроків таких ми зробимо стільки, скільки знадобиться, - для реалізації наших європейських устремлінь", - зазначив в інтерв’ю Віктор Ющенко.