Вакарчуку пропонують пройти зовнішнє тестування білоруською

15:20, 24 січня 2008

"Сьогодні можна обґрунтовано говорити, що Українська держава веде неоголошену цинічну війну проти своїх громадян - етнічних українців, росіян, поляків, угорців, молдаван, румунів, представників етносів й народів, для яких єдино можливою мовою спілкування є російська", - так прокоментував нардеп від ПР, голова Всеукраїнської ради російських співвітчизників Вадим Колєсніченко наказ міністра освіти й науки №1171 від 25 грудня 2007 року, яким запроваджено зовнішнє тестування у школах виключно українською мовою, незалежно від мови навчання в учбовому закладі. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі ПР.

За його словами, свіжоспечений міністр освіти й науки України у наказі пропонує учням, які навчалися у школах з викладанням мовами національних меншин, видавати, "невеликий за обсягом словник, із перекладом основних термінів, що використані у тестах".

"Тобто міністр настільки впевнений у геніальності цих дітей, що пропонує вивчити їм українську термінологію зі словника! Прямо під час складання тесту! В той час, коли їхні однолітки займатимуться безпосередньо розв’язанням тестових завдань! Було б цікаво подивитися на результати пана міністра, коли він складатиме тести на хоча б на близькій нам білоруській мові з українським словничком, а в Україні ж діти вчаться і на кримськотатарській мові, й на молдавській, румунській, угорській, польській, які разом з російською складають мережу понад 1,5 тис. шкіл - понад півмільйона учнів", - наголосив Вадим Колєсніченко.

"Тому, враховуючи вищенаведене, вважаю цей наказ злочинною спробою позбавити права на освіту дітей за мовною ознакою, продовженням політики етноциду по відношенню до мовних меншин в Україні та від свого імені та імені понад 120 громадських організацій, об’єднаних у Всеукраїнську раду російських співвітчизників, звертаюся до Президента України як гаранта прав людини, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Генерального прокурора України, Міністерства освіти України, інші органи державної влади з вимогою скасувати Наказ МОН №1171 від 25.12.2007 та привести його положення у відповідність до Конституції України, Закону України "Про мови", "Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин", інших внутрішніх нормативно-правових актів та взятих на себе міжнародних зобов’язань", - додав Вадим Колєсніченко.