Вакцинацію від поліомієліту не призупинятимуть через епідемію грипу

15:56, 27 січня 2016

Лікарі закликають батьків не ігнорувати щеплення проти поліомієліту та вакцинувати дітей, якщо вони здорові. Зараз в Україні триває третій етап імунізації від цієї небезпечної недуги. Медики мають намір вакцинувати в Україні 95 відсотків дітей, аби зупинити поширення вірусу.

У перший день третього туру вакцинації, щеплення зробили понад дві тисячі дітей. Однак, це не так і багато, певні в управлінні охорони здоров'я. Впливають на ситуацію грип та ГРВІ. Адже, якщо дитина підхопила вірус, то із щепленням варто зачекати.

«Перший документ, який ми повинні оформити, – це добровільна інформована згода батьків на щеплення. Тобто, батьки мають ознайомитись, що це проводиться, як воно проводиться, які є ризики, де це буде проводитися, якою вакциною і дати свою згоду письмову. Після цього дитину лікар оглядає і, якщо дитина абсолютно здорова, тоді проводиться щеплення», – каже головний педіатр Львова Богдан Остальський.

Вакцина поліомієліту насправді ж має не так багато протипоказів. Здебільшого, це алергія на компоненти, вроджені чи набуті імунодефіцити, загострення хронічних захворювань, застуди та віруси. Решту дітей можна та треба щепити, кажуть лікарі. І важливо обов'язково завершити комплекс. Адже, ін’єкційний IPV та краплі ОПВ по-різному впливають на імунітет.

«Вакцина оральна виробляє кишковий імунітет в дитини. Не гуморальний, який виробляється вакциною IPV. В такому випадку ми зможемо призупинити циркуляцію цього вірусу», – пояснила заступник головного лікаря 4-ї міської поліклініки Галина Бєлова.

Поліомієліт вражає нервову систему і за лічені тижні може призвести до паралічу чи навіть смерті. Попри це вакцинувати свою дитину відмовляється кожна 9-та мама. Здебільшого, мають сумніви щодо якості вакцини. Медики запевняють, що підстав для хвилювання немає.

Триватиме третій тур вакцинації до п'ятого лютого.