Єдиний надійний засіб застерегтися від кору – щеплення. У ХХ столітті у світі, до введення масового щеплення, щороку хворіло більше 40 млн. осіб, і помирало 400 тис. дітей. Після введення щеплення, смертність зменшилася у 100 разів. Про це 11 січня зазначив начальник головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Сергій Федоренко.
При цьому, щоб захворюваність не поширювалася необхідно, щоб 95% населення була щепленою проти кору. За словами С.Федоренка, на Львівщині не створено такого надійного імунного прошарку населення.
Завідувач епідвідділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко повідомила: «За останні 5 років різко підвищилася кількість відмов від планових профілактичних щеплень на Львівщині. Крім того упродовж двох останніх років мали нерівномірне постачання імунобіологічних препаратів, які надходять централізовано. За підсумками 2011 року було щеплено 60% дітей віком 1 рік. 40% перенеслися на 2012, вони не мають належного імунного статусу».
С.Федоренко зазначив, що на сьогодні заклади охорони здоров’я забезпечені препаратами для обов’язкових щеплень дітей віком 1 та 6 років. Також він повідомив: «Міністерство охорони здоров’я долучене до процедури закупівлі вакцини проти кору для масового щеплення. Проходить процедура сертифікації і погодження з державним фармакологічним комітетом України. Після завершення необхідних процедур нова партія надійде до аптечної мережі. Якщо все буде гаразд, у лютому вона з’явиться в аптеках. Розглядаються вакцини кількох іноземних виробників, зокрема з Данії, Швеції. Ціна вакцини, за попередньою інформацією становитиме від понад 100 до 200 грн, залежно від виробника».
Н.Тімко уточнила, що особи, які не були з тих чи інших причин щеплені у плановому порядку проти кору, можуть це робити до 35 років.
Зазначимо, щодня на Львівщині в середньому реєструється 40-50 випадків захворювання на кір. За 11 днів 2012 року - 303 випадки захворювання на кір, серед них – 131 дитина.