Проводити вакцинацію після того, як розпочалась епідемія – шкідливо. Це знизить природну вірусоопірність організму і може сприяти появі грипу важкої стадії лікування. Про це сьогодні, 29 жовтня, під час прес-конференції повідомив головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги, координатор Управління охорони здоров’я ЛМР Мирон Борисевич.
"Після того, як розпочалась епідемія ніхто не вакцинує. З точки зору епідеміології це шкідливо. Під час епідемії у людини починає формуватись природний імунітет, для цього необхідний період 1-2 місяці. Коли ж на фоні епідемії вводиться вакцина, то організм може заразитись в той момент, коли він ще не готовий. Таким чином в одному організмі водночас перебуватиме 2 віруси грипу, що може привести до складних наслідків", - зазначив Мирон Борисевич.
Лікар стверджує, що вакцина в аптеках є, її вартість орієнтовно 30-50 гривень, проте скуповувати її не потрібно. Наявна вакцина розрахована на той збудник вірусу, який мав місце 2 роки тому. Оскільки результати експертизи з МОЗ ще не надійшли і лікарям невідомо, що саме є збудником, вакцинуватись не потрібно. Потрібно дати організму змогу боротись самому, якщо є симптоми – звернутись до лікаря, по можливості обмежити контакт з оточуючими та одягати маску.
"Запас організму людини вітамінами після літа достатній. Йому треба дати змогу боротись самостійно. Препарати профілактичного лікування "Амізон" чи "Арбідол" слід застосовувати тоді, коли стоїть питання лабораторного підтвердження вірусу грипу Н1N1. Якщо це не підтверджено, то не відомо принесуть вони користь чи ні. Крім того, якщо підтвердиться захворювання на вірус Н1N1, то МОЗ відкриє свої резервні запаси і всі області отримають швейцарський препарат "Таміфлю". У аптеках його немає", - зазначив Мирон Борисевич.