Валідол для грандів

Маловідомі збірні ледве не перемогли Аргентину і Німеччину

07:41, 22 червня 2014

Бразильський турнір продемонстрував, що на обрії світового футболу починають сходити нові зірки, які можуть скласти сильну конкуренцію навіть найбільш титулованим командам.

Аргентина - Іран 1:0

Збірна Ірану стала ще одним приємним відкриттям ЧС-2014 у Бразилії. Команда, цілий склад якої коштує, як половина трансферу Ліонеля Мессі, 90 хвилин втримувала суху нічию зі збірною Аргентини.

Аргентинці максимально володіли м'ячем - 80% до 20% контролю м'яча з боку Ірану. Блакитно-білі забігали з флангів, прострілювали здалеку у створ воріт, віддавали дуже швидкі передачі, місцями навіть блимала зірка Мессі - однак усе дарма. Захист Ірану нагадував мобільну стіну, яка рухалася разом із противником і ніби передбачала його наступний крок.

Надзвичайно блідою у цій зустрічі виглядала гра Ліонеля Мессі. Складалося враження, що аргентинці просто не знали, як розбити захист Ірану, а Мессі вже й забув, де знаходиться штрафний противника.

Окремої уваги вартий голкіпер іранської збірної та португальського «Спортинга» Аліреза Хагігі, який витягував насправді важкі удари аргентинців. Воротар продемонстрував неймовірну майстерність у виконанні сейвів і неодноразово рятував команду при помилках оборони.

Коли закінчився основний час, здавалося, що все у цьому матчі вже вирішено і Аргентина сенсаційно упустить очки у поєдинку з маловідомою збірною Ірану. Але тут на подив усім прокинувся Мессі: на 91 хвилин зірка «Барселони» виконує сильний простріл, проти якого у блискучого Хагігі не було шансів.

Таким чином Аргентина отримує другу перемогу на мундіалі і забезпечує собі вихід у серію плей-офф ЧС-2014.

Німеччина - Гана 2:2

Неймовірно видовищний і захопливий матч подарували вболівальникам команди Німеччини та Гани. Зрозуміло, що фаворитом цієї зустрічі була збірна Німеччини, яка з розгромним рахунком перемогла Португалію у попередній зустрічі. Однак і Гана не була такою простою: у попередньому матчі збірна США ледве вихопила перемогу у ганців.

Перша третина матчу минула зі сухим рахунком на табло і без особливих моментів. Гана намагалася взяти ворота німців сильними дальніми прострілами, однак Мануель Нойер вдало відбивав атаки від своїх воріт. Також чудовими сейвами відзначився голкіпер збірної Гани.

За підсумками першого тайму надзвичайно вдало себе показав Месут Озіл, який майже не віддавав неточних передач. Під кінець тайму стало дещо гарячіше, коли німці вже активніше взялися за штурм ганських воріт. У відповідь ганці теж створили кілька небезпечних моментів біля воріт Нойера.

Після 4 голів, які збірна Німеччини забила у ворота Португалії, від німців чекали такого ж результату у поєдинку з Ганою. Однак до 51 хвилини рахунок залишався 0:0.

Відкрив рахунок Маріо Гьотце,який пробив головою за кілька метрів від воріт Гани. Проте німці не довго насолоджувалися перевагою - вже на 54 хвилині забиває Андре Айю. Ганець відправив м'яч з другого поверху, не залишивши жодних шансів для Нойера.

Неймовірно, але вже за 10 хвилин Гана подвоює рахунок. Німці помилилися в обороні, що дозволило ганському нападнику Гьяну прорватися вперед і забити у ворота німців.

На 70 хвилині Йоахім Льов випускає на поле Мірослава Клозе. Ця заміна принесла результат вже за кілька хвилин - легендарний Міро зрівнює рахунок і дотягується до рекорду Роналдо - 15 голів, забитих на мундіалях.

До фінального свистка серце не одного німецького та ганського вболівальника втікало в п'ятки, адже від атак і контратак гравців на полі аж диміло. М'яч майже не затримувався в центрі поля, суперники очевидно змагалися лише на перемогу.

Цікаво, що у цьому матчі грали двоє братів, правда, в різних командах , - Кевін-Принс та Жером Боатенги. Хлопці мають спільного батька і разом навчалися у футбольній школі берлінської «Герти». Вперше вийшли один проти одного у формах збірної Німеччини та Гани під час чемпіонату світу-2010 у ПАР.

Нігерія - Боснія та Герцеговина 1:0

Приємним сюрпризом для вболівальників стала дуель Нігерії та Боснії. Попри те, що команди були аутсайдерами групи, гравці цих збірних показали видовищний футбол з багатьма небезпечними моментами.

Рахунок в матчі відкрила Боснія, однак лайнсмен знову припустився помилки і зарахував офсайд. Джеко, скориставшись пасом Місімовича, реалізував чистий вихід один на один, однак боковий арбітр зовсім необґрунтовано підняв прапорець і не зарахував чистий гол.

На 29 хвилині єдиний і переможний для своєї команди гол забиває Одемвінгі, який отримав пас після швидкісної і силової боротьби на підступах до штрафного боснійців.

У другому таймі гравці Боснії намагалися всіляко атакувати суперника. Єдині дебютанти мундіалю, які провели цікавий матч із збірною Аргентини, не могли дотиснути африканського суперника - не вистачало або точності, або сміливості.

До фінального свистка рахунок залишився незмінним. Боснійці хоча й втратили шанс на вихід до 1/8 фіналу мундіалю, зате продемонстрували міцний характер і справжній азарт збірної-дебютанта мундіалю.