Variety зняв згадки про Україну зі статті про Дзиґу Вертова

10:46, 5 серпня 2014

Одне з найтиражніших видань про кіно, The Variety, під тиском російських коментаторів вилучило зі статті визначення фільму Дзиґи Вертова “Людина з кіноапаратом” як українського, повідомляє Національний центр Олександра Довженка.  

var rightAdvDiv = document.getElementById('right_advt'); if ( rightAdvDiv != null && !isMobileDevice) { document.MAX_ct0 = unescape('INSERT_ENCODED_CLICKURL_HERE'); var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://adv.lux.fm/www/delivery/ajs.php':'https://adv.lux.fm/www/delivery/ajs.php'); var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999); if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ','; document.write (" <\/scr"+"ipt>"); }

Інформацію про те, що фільм знімався в Україні, також було забрано з матеріалу.

Заголовок тексту було змінено з “Український німий фільм був визнаний найвизначнішою документальною кінострічкою всіх часів” на “Німий фільм Дзиґи Вертова було визнано найвизначнішою документальною стрічкою всіх часів”.

Також з тексту було видалено речення "Оскільки погляди всього світу зараз прикуті до України, це своєчасне відзначення потужного досягнення української та світової культури."

Російський кіножурнал "Сеанс" зазначає справедливість такої зміни, оскільки вона дозволить читачам робити висновок про національну приналежність фільма самостійно, та вітає з перемогою коментаторів. Наразі всі коментарі під матеріалом The Variety видалено та відключена можливість їх залишати.

Утім документальні свідчення правок все ж залишилися:

Нагадаємо, що за версією найавторитетнішого міжнародного кіножурналу Sight&Sound, стрічка “Людина з кіноапаратом” Дзиґи Вертова (1929) була названа найвизначнішим документальним фільмом всіх часів.

Дзиґа Вертов (при народженні Давид Кауфман) народився у містечкуу Білосток на території теперішньої Польщі. Після того, як його виключили із Совкіно, де працював доти, Вертов перебрався до України. Тоді більш ліберальна політика українського уряду наприкінці 1920-х спричинила справжній потік еміграції кіномитців в Україну. “Людина з кіноапаратом” була створена в Одесі.