Матеріали, що стосуються наруги над українським прапором під час Маршу незалежності у Варшаві 11 листопада передали зі столичної прокуратури до Окружної прокуратури Варшава-Прага південь. Про це повідомив речник цієї прокуратури Лукаш Лапчинський, поінформувало «Польське радіо».
Він заявив, що отримані матеріалі наразі не дозволяють однозначно стверджувати, чи у той день був спалений прапор України.
«Слідство розпочалося. В його ході ми з’ясовуватимемо, чи – відповідно до норм Кримінального кодексу – було здійснено злочин та чи справді було знищено прапор України. На сьогодні зібрані матеріали не дозволяють однозначно з’ясувати, чи це був прапор України», – сказав Лукаш Лапчинський.
Відповідно до Кримінального кодексу Польщі, той, «хто публічно зневажає, знищує, ушкоджує або усуває герб, штандарт, хоругву, знамено, прапор та інші державні символи, карається штрафом, обмеженням свободи або позбавленням свободи до року». Слідчі звертають, однак, увагу на те, що відповідно до правових актів, якщо це справді був злочин, такий прапор має бути виставлений публічно перед дипломатичним представництвом даної країни або за розпорядженням польських органів влади.
Нагадаємо, минулої п’ятниці у Польщі на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі розтоптали та спалили український прапор. Інцидент було записано на відео, а запис опубліковано у ЗМІ та в інтернеті.
Україна надіслала дипломатичну ноту МЗС Польщі з цього приводу.
Представники канцелярії президента Польщі та уряду РП заявили, що відповідальність за спалення українського прапора мають нести його організатори.
Згодом стало відомо, що прапор палила група ультраправих «Національна вільна Польща» (НВП). «Автономні націоналісти» побили за це лідера НВП Дам’яна Бенька.
Варто зазначити, що у Польщі Опольське воєводство, до якого входять землі колишньої так званої Верхньої Сілезії, має прапор з жовтою широкою смугою зверху та синьою вужчою знизу.
У польській поліції відтак припустили, що спалений минулої п’ятниці під час Маршу незалежності у Варшаві стяг не був українським.
«Вчинок негарний, ми про нього знаємо, але, ймовірно, як вдалося з’ясувати, це був прапор РАС – «Руху Автономії Сілезії», а не сусідів із України», – йшлося у повідомленні поліції.